BH TENISER

Nova ATP lista: Džumhur napredovao 16 pozicija nakon turnira u Češkoj

Damir je osvojio turnir u Ostravi i na njemu dobio 59 bodova koji su mu donijeli napredak od 16 pozicija na ATP listi

Di. R.

29.4.2024

Naš najbolji teniser Damir Džumhur je značajno napredovao na ATP listi nakon što je osvojio turnir u Ostravi.

ATP lista svjetskih tenisera je nedavno ažurirana a veliki napredak na njoj je ostvario najbolji bh. teniser.

Damir je osvojio turnir u Ostravi i na njemu dobio 59 bodova koji su mu donijeli napredak od 16 pozicija na ATP listi. U finalu je pobijedio Henrija Skvajera (Squire) iz Njemačke rezultatom 2:1 u setovima.

Prije ovog uspjeha Damir se nalazio na 145. poziciji a sada je na 129. mjestu i sigurno ima cilj da ponovo uđe u top 100 tenisera svijeta.

Podsjetimo, Džumhur je 2018. godine bio na 23. mjestu ATP liste svjetskih tenisera.