Rodrigo ispod dresa nosio majicu s porukom "molite se za RS", evo šta znači

Rodrigov natpis. Platforma X

Di. R.

9.5.2024

Fudbaleri Real Madrida su sinoć rezultatom 2:1 savladali Bajern i prošli u finale, gdje ih čeka Borusija Dortmund.

U prvom poluvremenu utakmice smo imali priliku vidjeti jako zanimljivu scenu, kada je krilni napadač Reala Rodrigo (Rodrygo) slučajno otkrio natpis na majici koju je nosio ispod dresa.

Fudbaleri obično napišu poruke koje žele poslati na majici koju nose ispod dresa, pa kada postignu gol pokažu ih pred kamerama.

Rodrigo je imao nekoliko prilika u prvom poluvremenu, ali Nojer mu je sve sjajno branio. U jednoj takvoj situaciji Rodrigo je navukao dres preko lica.

Brazilac je tako otkrio poruku koju je imao ispod dresa, a ona je "Pray for RS", odnosno "Molite se za RS".

Ova poruka je zaintrigirala javnost u našoj državi s obzirom da je to skraćenica za manji bh. entitet, ali naravno da Rodrigo nema nikakve veze s tim. Rodrigo nije mislio na taj "RS".

To je skraćenica za brazilsku državu Rio Grande do Sul, koja je u posljednje vrijeme pogođena velikim poplavama i Rodrigo je na taj način želio pružiti podršku svojim Brazilcima.

Broj mrtvih u ovim poplavama dostigao je stotinu, a desetine hiljada se vode kao nestali.