SIGURNA POBJEDA

Real Madrid je u finalu Svjetskog klupskog prvenstva

Sa četiri osvojena trofeja u klupskoj historiji, "Kraljevi" su najuspješnija ekipa

Real Madrid je večeras slavio sigurnu pobjedu. Twitter

N. Ridžal

8.2.2023

Real Madrida je večeras slavio pobjedu protiv egipatskog Al Ahlija s 4:1 u polufinalnom meču na Svjetskom klupskom prvenstvu.

Madriđani su se tako plasirali u finale gdje će igrati protiv saudijskog Al Hilala.

Real je poveo golom Vinisijusa u 42. minutu, na 2:0 povisio je Valverde početkom drugog poluvremena. Jedini gol za Al Ahli postigao je Malul iz jedanaesterca u 65. minutu.

Modrić je u finišu meča promašio jedanaesterac, a u sudijskoj nadoknadi postignuta su još dva gola. Strijelci su bili Rodrigo i Aribas koji je pogodio samo što je ušao u igru.

Sa četiri osvojena trofeja u klupskoj historiji, Real Madrid je najuspješnija ekipa kada je riječ o peharima na Svjetskom klupskom prvenstvu.

Madriđani su najbolji bili 2014., 2016., 2017. i 2018. godine, a nadaju se da će to ponoviti po peti put u svojoj bogatoj historiji.