UVJERLJIVA POBJEDA

Marta Kostjuk plasirala se u polufinale Vimbldona

Ukrajinska dvanaesta nositeljica je imala kontrolu tokom većeg dijela meča

Marta Kostyuk. Instagram

A. J.

8.7.2026

Marta Kostjuk (Marta Kostyuk) nastavila je svoj put na Vimbldonu (Wimbledon) uvjerljivom pobjedom nad bivšom finalisticom Džazmin Paolini i plasirala se u polufinale.

Ukrajinska dvanaesta nositeljica je imala kontrolu tokom većeg dijela svoje pobjede od 6:3, 6:2 nad Paolini, koja je imala mnogo grešaka i tek drugi put ove sezone igrala protiv igračice iz top 20.

- Hvala Bogu što me je trener jučer natjerao da hodam po terenu. Bila sam zapanjena ovim ulaskom i svime unutra. Jednom sam bila na ovom terenu kao gledateljica, prije devet godina, gledajući Rodžera (Rogera Federera). Bilo je super posebno vratiti se ovdje kao igračica - rekla je Kostjuk, prenio je Ubitennis.

Za plasman u finale igrat će protiv Linde Noskove, koja je pobijedila Eliz Mertens (Elise Mertens) sa 6:3 i 7:5.

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.