PRVENSTVO BIH

Zrinjski lako slavio u hercegovačkom derbiju, pritisak je sada na Borcu

S utakmice u Mostaru. HŠK Zrinjski

3.5.2024

Hercegovački derbi pripao je fudbalerima Zrinjskog koji su sa uvjerljivih 3:0 savladali Široki Brijeg u meču 30. kola Wwin lige BiH.

Zrinjski je ovom pobjedom stigao na dva boda zaostatka od prvoplasiranog Borca, ali uz utakmicu više, jer Banjalučani sutra igraju svoj meč ovog kola.

"Plemiće" je do vodstva doveo Nemanja Bilbija u 20. minuti kada je iskoristio najstrožiju kaznu.

Samo tri minute kasnije Marin Magdić je povisio na 2:0 i bilo je jasno u kojem smjeru ide ovaj susret.

U samom finišu duela sviran je još jedan jedanaesterac za Zrinjski koji je u gol pretvorio Marko Kozina.