ISTAKLI NEZADOVOLJSTVO

Navijači BiH bakljadom izazvali prekid utakmice u Luksemburgu, imali poruku za Savez

Navijači bakljadom nakratko prekinuli utakmicu. Screenshot / BHRT

16.11.2023

Fudbaleri Bosne i Hercegovine igraju  kod Luksemburga utakmicu 9. kola kvalifikacija za Euro 2024. godine.

Naša reprezentacija gubi sa 2:0. Domaći su poveli u 5. minuti kada je pogodio Olsen, a drugi gol su dali iz penala.

U 27. minuti je dosuđen penal nakon gledanja usporenog snimka zbog igranja rukom Amira Hadžiahmetovića.

Nakon toga je krenula bakljada naših navijača i kratki prekid susreta. Na tribinama je viđena i parola bh. navijača: “FS BiH, 0 posto fudbal, 100 posto kriminal”.

Poruka bh. navijača. Screenshot / BHRT

Podsjetimo, nešto slično BHFanatikosi napravili su na gostovanju kod Lihtenštajna.

Tada su bakljadom prekinuli utakmicu, te poslali poruku čelnicima krovne kuće bh. fudbala.

Zbog tog incidenta, između ostalog, UEFA je kaznila N/FSBiH sa skoro 130.000 KM, a bilo je zabranjeno i prodavanje karti za ovu utakmicu.