Zrinjski korača ka tituli: Borac nemoćan protiv Plemića

Pobjeda Plemića je nova, ali su glavni akteri već poznata lica

Zrinjski: Prošetali se na Gradskom stadionu. Fk Borac Banja Luka

8.4.2023

Borac je na Gradskom stadionu poražen od lidera prvenstva ekipe Zrinjskog. Pobjeda Plemića je nova, ali su glavni akteri već poznata lica. Rezultat je na kraju utakmice glasio 0:3.

Zrinjski je poveo u 25. minuti sjajnim pogotkom Maria Ćuže. On je sa lijeve strane krenuo ka sredini terena i onda odličnim udarcem matirao golmana Ćetkovića.

Vodstvo su poduplali u 65. minuti, kada je kapiten i najbolji strijelac ekipe Nemanja Bilbija bio siguran sa bijele tačke.

Konačni rezultat i novu pobjedu je zaključio 19-godišnji Franko Sabljić. Kiš je petom proigrao Kamenara, ovaj uputio udarac koji je odbranio golman Borca, ali se lopta odbila do mladog Sabljića koji je uspio loptu zakucati u praznu mrežu.

Zrinjski je prvi na tabeli sa 60 osvojenih bodova, dok je Borac drugoplasirani sa 43 boda.