"Crveni đavoli" ostaju treći s 43 boda, sedam manje u odnosu na vodeći Arsenal

Mančester junajted spašavao bod na Old Trafordu. Twitter

N. R.

9.2.2023

Mančester junajted večeras je dočekao Lids u odloženoj utakmici 8. kola Premijer lige u čuvenom "derbiju "Ruža.

Ekipa Erika ten Haga trenutno igra u dobroj formi i bila je apsolutni favorit u večerašnjoj utakmici.

Gosti su šokirali Old Traford u prvoj minuti susreta, kada je sjajan gol postigao Vilfred Gnotno (Wilfried Gnonto) za vodstvo Lidsa od 0:1.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme gosti postižu svoj drugi gol na utakmici. Sigurno nije ono što je Rafael Varan (Raphael Varane) želio. Igrač Junajteda je pokušao presjeći protivnički pas, ali je na njegovu nesreću zabio auto-gol i rezultat je glasio 0:2 za Lids.

Poslije drugog gola gostiju, Junajted je bacio sve karte u napad. Prvo je Markus Rašford (Marcus Rashford) smanjio prednost gostiju u 62. minuti susreta.

Džejdon Sančo je spasio Mančester junajted u 70. minuti susreta od šokantnog poraza na domaćem terenu, kada je uspio primiti jednu odbijenu loptu u šesnaestercu i snažno uputiti udarac po sredini gola. Golman je ostao ukopan na mjestu i to je bilo konačnih 2:2.

Junajted ostaje treći s 43 boda, sedam manje u odnosu na Arsenal, dok je Lids skočio na 16. poziciju s dva boda više u odnosu na zonu ispadanja.