FRANCUSKI KUP

Potencijalni "Zmaj" debitovao u pobjedi Tuluza

Hamulić je u protekloj polusezoni briljirao u dresu Stala gdje je s devet golova bio prvi strijelac prvenstva

Trenutak kada je Hamulić debitovao za Tuluz. Twitter

N. Ridžal

8.2.2023

Potencijalni bh. reprezentativac Said Hamulić (22) večeras je debitovao za Tuluz u 1/8 finala Kupa Francuske protiv Remsa.

Inače, Hamulić je u igru ušao u 73. minutu susreta, pri vodstvu njegovog tima od 3:0.

Domaćin je došao u vodstvo, kada je nesretni Jehvan Dijuf (Yehvann Diouf) zabio auto-gol nakon što je skrenuo udarac koji je išao u njegovu mrežu, a igrao se 23. minut susreta.

Hamulić: Čeka poziv novog selektora Faruka Hadžibegića. Twitter

Nije se dugo čekalo na idući gol. Zakaria Abuhlal (Aboukhlal) je u 35. minutu povisio na 2:0, i tako je završio prvio dio susreta.

Tuluz je dobro nastavio u drugom poluvremenu, a svoju sjajnu igru krunisali su pogotkom u 62. minutu meča, kada je Fares Šaibi (Chaibi) pogodio glavom iz teške pozicije za vodstvo od 3:0.

Utješni gol za goste i konačnih 3:1, postavlja Kaj Sirhuis (Sierhuis) u 89. minutu susreta.

Inače, Hamulić je u protekloj polusezoni briljirao u dresu Stala u poljskoj ligi, gdje je s devet golova bio prvi strijelac prvenstva.