Uprava NK Zvijezda Gradačac, na čelu s predsjednikom Ferhatom Peštalićem, zvanično je predstavila početak velikog projekta rekonstrukcije stadiona Banja Ilidža, vrijednog 2.300.000 KM.
Plan je da se izgradi moderna sportska baza koja će ispunjavati sve UEFA standarde i služiti kao dugoročni temelj razvoja kluba.
Radovi će obuhvatiti kompletnu obnovu glavnog terena s prirodnom travom, kao i izgradnju novog pomoćnog terena. U planu su i savremene klupe za igrače, tunel za izlazak na teren te novi sistem automatskog navodnjavanja, uz pripremu dokumentacije za buduću instalaciju reflektora.
Poseban segment projekta odnosi se na svlačionice, medicinski i administrativni dio kompleksa, gdje će biti urađena potpuna modernizacija prostorija za igrače, trenere, sudije i delegate. Planirana je i izgradnja medicinske sobe, ambulante za fizioterapiju, antidoping prostorije, ali i press sale, VIP loža, fan shopa te smještajnih kapaciteta sa 15 apartmana.
Iz kluba poručuju da je cilj da Banja Ilidža postane regionalni centar fudbalskog razvoja i domaćin reprezentativnih utakmica. Predsjednik Peštalić naglasio je da je ovo ulaganje u budućnost i identitet kluba, dok je zbog obima radova odlučeno da se domaće utakmice privremeno igraju van Gradačca do kraja godine.
