EVROPSKA LIGA

Enfild ne pamti ovakvu bruku: Atalanta pomela Liverpul

Atalanta: Izdominirala Liverpul. AP

11.4.2024

Fudbaleri Liverpula poraženi su na Enfildu od Atalante u prvoj utakmici četvrtfinala Evropske lige rezultatom 0:3.

Ovaj poraz dolazi kao veliko iznenađenje, s obzirom na tvrđavu koja je Enfild inače kada je Liverpul u pitanju.

Ipak, večeras je bila drugačija priča. Atalanta, za koju nije nastupio bh. reprezentativac Sead Kolašinac, u potpunosti ih je nadigrala.

Italijanski napadač Đanluka Skamaka (Gianluca Scamacca) donio je prednost u 38. minuti ekipi iz Bergama, da bi isti igrač u 60. poduplao prednost.

Potpunu sramotu Liverpula zapečatio je hrvatski fudbaler Mario Pašalić u 83. minuti.

Revanš se igra za sedam dana u Italiji, a više nego jasno je da će Liverpul imati težak posao ukoliko misle proći u polufinale.

U ostalim susretima Bajer Leverkuzen je pobijedio Vest Hem 2:0 (Hofman 83', Bonifejs 90+1'), Benfika je bila bolja od Marseja rezultatom 2:1 (Silva 16', Di Maria 52' / Obamejan 67'), dok je Milan poražen na San Siru od Rome 0:1 (Manćini 17').