Arsenal se mučio protiv Palasa, a onda je Sančez za četiri minute riješio pitanje pobjednika

AFP

Piše: N. Kr.

28.12.2017

+2

Arsenal je kao gost u posljednjoj utakmici 20. kola engleskog Premijeršipa kao gost savladao Kristal Palas s 3:2.

"Topdžije" su ušle bolje u meč i u 25. minuti su preko Mustafija došli do vodstva. Taj rezultat ostao je do kraja prvog dijela.

U nastavku smo vidjeli čak četiri pogotka.

Domaći su preko Tauzenda (Townsend) došli do poravnanja rezultata u 49. minuti. Ipak, da Arsenal dođe do bitna tri boda pobrinuo se ponajbolji igrač ove ekipe Aleksis Sančez (Alexis Sanchez). Čileanac je vratio prednost ekipi iz Sjevernog Londona u 62. minuti, a samo četiri minute kasnije Sančez je svojim drugim golom potvrdio pobjedu svoje ekipe.

Do kraja utakmice Kristal Palas je uspio smanjiti rezultat preko Tomkinsa u 89. minuti, ali tim Arsena Vengera (Arsene Wenger) je došao do pobjede, a legendarni francuski trener je svoju 810. utakmicu na klupi Arsenala završio uspješno. Sa ovom utakmicom, legendarni trener Arsenala stigao je Aleksa Fergusona (Alex) po broju utakmica na klupi jednog kluba. Već u narednoj utakmici Francuz će postati trener sa najviše utakmica provedenih na klupi jednog kluba u Premijeršipu.

Naš reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta za Arsenal.

U narednom kolu Arsenal gostuje ekipi WBA dok će Palas dočekati nezaustavljivi Mančester siti.

Pogledajte sažetak sa utakmice Kristal Palas-Arsenal te tabelu engleskog Premijeršipa: