Real Madrid slavio u San Sebastijanu

R.B.

17.9.2017

Fudbaleri Real Madrida slavili su večeras na gostovanju Real Sosijedadu (Sociedad) rezultatom 3:1, u okviru četvrtog kola La Lige.

Madriđane je u vodstvo doveo Borha Majoral (Borja Mayoral) u 19. minuti.

Kevin Rodrigez je poravnao rezultat u 28. minuti. Isti fudbaler nije se proslavio u 36. minuti, jer je postigao autogol, kojim su Madriđani došli u vodstvo. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Pobjedu tima Zinedina Zidana (Zinedine Zidane) ovjerio je Geret Bejl (Gareth Bale) u 61. minuti.

Sosijedad je i pored poraza ostao na trećoj poziciji sa devet bodova, bod ispred večerašnjeg protivnika.

Real i Atletiko (Atletico) Madrid skupili su po osam bodova, ali je Zidanov tim poziciju iznad zbog bolje gol razlike.

Vodeća je Barcelona sa 12, ispred Sevilje (Sevilla), koja je skupila 10 bodova.