Gibraltar - BiH 0:4, strijelci Džeko, Kodro i Lulić

Avaz.ba

3.9.2017

Utakmica je završena. Zmajevi su upisali nova tri boda. Završena je i utakmica u Grčkoj gdje je Belgija slavila sa 2:1.

90 - Igrat će se još tri minute sudijske nadoknade.

86 - Nova izmjena, umjesto Cocalića na terenu je Đumić.

85 - GOL!!! Džeko ponovo pogađa, njegov peti gol u kvalifikacijama.

83 - GOL!!! Lulić pogađa nakon ubacivanja Miličevića iz slobodnog udarca.

79 - Nova izmjena u našoj reprezentaciji. Izašao je Kodro, a umjesto njega na terenu je Bajić. Na drugoj strani Green je izašao, u igri je Duarte.

78 -  Kolašinac je bio u prilici, ali glavom je šutirao pored gola.

Belgija ponovo vodi, u 74. minuti Lukaku povećava vodstvo Belgije.

U 70. minuti Belgija je pogotkom Vertongena povela u Grčkoj, ali Grci izjednačavaju u 73. minuti preko Zeka.

67 - Izmjena u našoj reprezentaciji. Miličević umjesto Hadžića. Izmjena i u Gibraltaru, Coombes je zamijenio Ponsa.

65 - GOL!!! Kodro glavom na asistenciju Višće, postiže svoj prvi gol u dresu reprezentacije.

63 - Nakon Lulićevog ubacivanja sa lijeve strane, Džeko šalje loptu pored gola.

57 - Kodro je šutirao, a lopta je pogodila jednog igrača Gibraltara u ruku. Sudija nije dosudio penal.

55 - Deset minuta igre u drugom poluvremenu. Osim prvog kornera Gibraltara nije bilo većih uzbuđenja.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme, nije bilo izmjena

Grčka i Belgija igraju drugo poluvrijeme, rezultat je trenutno 0:0.

- kraj prvog poluvremena

45 - Šesti korner za BiH, Višća šutira, ali Ibrahim brani. Džeko pogađa prečku

42 - Ibrahim ponovo brani, prvo šut Džeke a zatim i Lulića.

39 - Sjajna prilika za Višću, ali njegov šut brani Ibrahim

35 - GOL!!! Nakon pola sata igre, na asistenciju Hadžića pogađa Džeko glavom za vodstvo Zmajeva. Ovo je Džekin 51 gol u dresu reprezentacije.

Gibraltar - BiH / 0:1 Ed by watch-it-now

33 - Pokušao je i Jajalo sa desne strane, lopta odlazi visoko iznad gola.

31 - Treći korner za BiH, loše izveden.

28 - Zukanović je nakon starta nad Casciarom dobio žuti karton i nema pravo nastupa protiv Belgije.

21 - Pokušao je Džeko na asistenciju Kolašinca, ali nije uspio da pospremi loptu iza leđa golmana Gibraltara.

19 - Višća je pokušao, ali lopta je završila pored gola.

17 - Novi korner za BiH, izveden bezuspješno.

15 - Prvi korner za našu reprezentaciju.

10 - Zukanović šutira visoko preko gola.

5 - Pokušao je Hadžić iz slobodnog udarca, ali lopta je završila visoko iznad gola.

1 - Utakmica je počela. Prvi sa centra kreću fudbaleri Gibraltara. Sretno Zmajevi!

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će gostovati kod Gibraltara u okviru 8. kola grupe H kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Od prve minute za Zmajeve će igrati Begović, Vranješ, Cocalić, Zukanović, Kolašinac, Hadžić, Jajalo, Višća, Kodro, Lulić i Džeko.

Gibraltar će igrati u sljedećem sastavu: Ibrahim, Garcia, J.C. Chipolina, Bardon, R. Chipolina, Casciaro, Walker, Mascarenhas-Olivero, Pons, Hernandez, Green.

Meč počinje u 20:45 sati na stadionu Estadio Algavre u portugalskom Algavreu.

Glavni sudija meča je Islanđanin Thorvaldur Arnason, a asistirat će mu Johann Gudmundsson i Gylfi Mar Sigurdsson, takođe sa Islanda.

Zmajevi se trenutno nalaze na trećem mjestu s 11 bodova iza Grčke koja ima 13 i Belgije sa 19 bodova.

Poredak na tabeli grupe H je sljedeći, Belgija ima 19 bodova, Grčka 13, BiH 11, Kipar 10, Estonija 7 i Gibraltar 0 bodova.