Grčka i Estonija su odigrali 0:0, a Belgija je pregazila Gibraltar 9:0

81 - Pjanić iz slobodnog udarca sa 21 metra pogađa samo živi zid

76 - Kipar je preokrenuo. Sotiriou je pogodio za 3:2

75 - Jajalo ulazi umjesto Cimirota.

72 - Kastanos je ušao u igru umjesto Margaca.

70 - Pjanić je dobio žuti karton

67 - Hladan tuš za navijače BiH, Kipar je izjednačio. Laban majstorski pogađa, Begović nemoćan

65 - Kipar je smanjio rezultat preko Christofia

64 - Prva izmjena u našoj reprezentaciji, umjesto Višće na terenu je Miličević

62 - Vranješ je sada spasio naš gol bacivši se u šut Sotiriouu

59 - Peti korner za Kipar, nema opasnosti po gol reprezentacije BiH

Grčka i Estonija još uvijek 0:0, trenutno se igra 60. minuta.

56 - Naša odbrana ima problema, nekoliko nezgodnih lopti je prošlo

54 - Artymatas je dobio žuti karton

50 - Novi korner za Kipar, 4:2 u kornerima za Kipar

47 - Pjanić iz slobodnog udarca šutira tačno u golmana Kipra

46 - Počelo je drugo poluvrijeme. Kiprani su izvršili izmjenu, Avraam je zamijenio Charalambidesa.

Dobra vijest stiže sa stadiona u Pireju, Grčka i Estonija na poluvrijeme otišli sa rezultatom 0:0, Belgija vodi protiv Gibraltara sa 6:0.

Kraj prvog poluvremena

44 - GOL! Nakon asistencije Kolašinca, Višća pogađa

38 - Nakon trećeg kornera za Kipar Begović je siguran.

33 - GOL! Nakon kornera Pjanića, Toni Šunjić postiže svoj prvi pogodak u dresu reprezentacije

29 - Prvi korner za našu reprezentaciju, nema opasnosti po gol Kipra

25 - Kipar ponovo prijeti preko Labana, ali lopta je završila pored gola.

21 - Nova prilika za Zmajeve, ali Vedad Ibišević nije najbolje reagovao na dodavanje Lulića

15 - Dobra prilika za Kipar, ali lopta je završila iznad gola. Sotiriou je pokušao glavom savladati Begovića.

12 - Prvi korner na utakmici za Kipar, nema opasnosti po Begovića.

10 - Naši fudbaleri su dobro raspoloženi i trenutno dominiraju na terenu

2 - Druga minuta i odmah šansa za naše momke - Senad Lulić je pogodio stativu.

1 - Utakmica je počela, sretno Zmajevi!

20:45 - Prvi sa centra će krenuti fudbaleri BiH.

20:41 - Igrači obje ekipe su izašli na teren i trenutno se intoniraju himne.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu GSP u Nikoziji u sedmom kolu grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. gostuje na Kipru, a meč počinje u 20:45 sati

Naša reprezentacije je u dosadašnjem toku kvalifikacija savladala Estoniju 5:0, izgubila u Belgiji 4:0, dobila Kipar 2:0, remizirala sa Grčkom 1:1 u gostima, kod kuće savladala Gibraltar 4:0, te remizirala s Grčkom na Bilinom polju rezultatom 0:0. Kipar nakon šest kola ima sedam osvojenih bodova.

Početnih 11 u našem sastavu će biti Asmir Begović, a ispred njega će igrati Vranješ, Bičakčić, Šunjić i Kolašinac. U veznom redu će igrati Višća, Pjanić, Cimirot i Lulić, dok će u napadu igrati Džeko i Ibišević.

Kiparski selektor Christoforou na teren šalje sljedeće igrače: Panayi, Demetriou, Katelaris, Merkis, Margaca, Artymatas, Laban, Christofi, Kyriakou, Charalambides i Sotirou.

Utakmicu će suditi engleski sudija Andre Marriner, a pomagat će mu Lee Betts i Simon Bennett, dok će četvrti sudija biti Craig Pawson.