Paris bez problema protiv St. Etiennea: Cavani postigao dva gola

Avaz.ba

25.8.2017

PSG je u okviru 4. kola Ligue 1 na svom terenu ubjedljivo savladao St.Etienne sa 3:0.

Parižani su do vodstva došli u 20. minuti nakon što je Cavani pobjedao Saidyju Janku, a ovaj ga sa leđa faulirao u svom šesnaestercu, nakon čega je glavni sudac signalizirao jedanaesterac. Siguran sa bijele tačke bio je upravo Cavani koji je sigurnim udarcem donio prednost svojoj ekipi.

Početkom drugog poluvremena Parižani su došli do drugog gola, a njega je postigao Thiago Motta. Italijan se nakon jednog slobodnog udarca našao na pravom mjestu u šesnaestercu St. Etiennea i loptu mirno plasirao iza leđa gostujućeg golmana za 2:0.

Konačan rezultat 3:0 postavio je Cavani u sudijskoj nadoknadi nakon lijepe asistencije Meuniera koji je sa desne strane poslao prizeman pas u kazneni prostor gostiju, gdje je loptu dočekao Cavani i bez problema je poslao u mrežu.