Osvojena prva dva boda, sutra okršaj sa Austrijom

Od očaja do sjaja

Al. Ti.

16.1.2015

Rukometna selekcija Bosne i Hercegovine je danas na prvoj historijskoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Kataru pobijedila selekciju Irana rezultatom 30:25.Osvojena su prva dva boda na Mundijalu.

Bila je ovo sjajna igra i naših rukometaša, posebno u drugom poluvremenu. U prvom dijelu smo mnogo griješili i u napadu, ali i odbrani, a igrači Irana su to znalački znali iskoristiti, a rezultat nakon prvih 30 minuta igre je glasio 16:12 za Iran.

Ipak u drugom poluvremenu, potpuno drugačija slika na parketu. Naši Zmajevi su smogli snage i i bosanski inat je preovladao. Napravili smo veliki preokret, a sve je počelo serijom od čak 7:0 kada smo i došli do vodstva koje smo na kraju i znalački sačuvali, ali i povećali.

VEZANI TEKST >>> Fantastična igra i historijska pobjeda naših rukometaša na debiju protiv Irana

Sjajan je bio Burić na golu koji je imao 8 uspješnih odbrana.

Najefikasniji u našem nacionalnom timu je bio Duško Čelica koji je postigao šest golova, a Karačić je dodao četiri gola. Kod Irana je najefikasniji bio Esteki koji je postigao sedam golova.

Sutra naši najbolji rukometaši igraju protiv Austrije u 19 sati po našem vremenu.