Fantastična igra i historijska pobjeda naših rukometaša na debiju protiv Irana

Sretno našim Zmajevima

Al. Ti.

16.1.2015

U prvoj, historijskoj utakmici rukometaša BiH na Svjetskom prvenstvu u Kataru, izabranici Dragana Markovića ostvarili su pobjedu protiv selekcije Irana rezultatom 30:25. Bio je to težak meč, kako se uobičava reći, sa potpuno dva različita poluvremena. U prvom Iranci su bili bolji i na odmor su otišli sa četiri gola prednosti 12:16.

No, u nastavku pravi uragan naših mladića. Napravili su seriju od 7:0 i došli u vodstvo koje više nisu ispuštali do kraja.

Najefikasniji u našem timu bio je Duško Čelica sa 6 pogodaka, a on je ujedno i prvi strijelac naše reprezentacije na Svjetskom prvenstvu. Treba istaći i golmana Burića, te Karačića, ali i sve ostale koji su se maksimalno borili za boje svoje zemlje.

Naredna utakmice naše reprezentacije igra se sutra protiv Austrije u 19 sati.

Utakmicu BiH - Iran mogli ste pratiti uživo na našem portalu:

60' Kraj utakmica u Dohi. Velika pobjeda naših rukometaša rezultatom 30:25. Fenomenalnim drugim poluvremenom smo sasvim zasluženo došli do velike pobjede

59' Igra se posljednja minuta na prvoj utakmici naše rukometne reprezentacije. Janković je pogodio za 30:24, ali samo par sekundi kasnije Iran je smanjio na 30:25.

59' Toromanović pogađa za veliko vodstvo od 29:24.

57' Ponovo taj Esteki koji je pogodio sva tri sedmerca i sada je 28:24

56' Time out je ponovo zatražio Maček. Ostalo je malo do kraja utakmica. Naša selekcija vodi 28:23

54' Esteki ponovo pogađa sa sedam metara, ali svega 10-tak sekundi je Prce prvim golom na SP donio prednost našoj selekciji i trenutno je 28:23.

54' Karačić se sjajno snašao i pogodio za 27:22. Vrlo blizu smo prve pobjede na Svjetskom prvenstvu

53' Kiani je smanjio prednost naše reprezentacije i sada je 26:22

52' Malinović sjajno pogađa za 26:21. Još svega osam minuta nas dijeli od prve pobjede na SP

49' GOOOOOOOOOOOL Ovčina je pogodio ponovo za veliko vodstvo naših rukometaša, sada je 25:20. Ipak Kiani je brzo smanjio prednost naše reprezentacije i sada je 25:21

47' Prvi put danas u igri je Nikola Prce.

46' GOOOOOOL Čelica ponovo pogađa sjajno za vodstvo od 24:20. Prvi strijelac u našoj reprezentaciji na današnjoj utakmici.

45' GOOOOOL Majstorski je pogodio Karačić za vodstvo 23:20. Time out je zatražio selektor Irana Borut Maček.

44' Terzić pogađa za vodstvo reprezentacije BiH rezultatom 22:20.

43' GOOOOOOOOL Čelica ponovo pogađa za vodstvo 21:19. Ipak u idućem napadu Čelica je zaradio isključenje i sedmerac je za Iran, koji je realizirao Estekia. Sada je 21:20

42' Kakav gol Ovčine i to u jako bitnom trenutku. Opet vodimo 20:19

41' Ponovo taj Esteki. Brzo je Iran došao do izjednačenja. Sada je 19:19

40' Malinović je zaradio isključenje, a Iran smanjio vodstvo naše reprezentacije. Sada je 19:18

39' Prvi gol za Iran u drugom poluvremenu, a strijelac je bio Heidarpour

38' GOOOOOOOOOOOOL Čelicaaaaaa je pogodio za vodstvo od 19:16. Serija naše reprezentacije od 7:0. Iranci su u šoku

37' GOOOOOOOOOOL Vodimo 18:16, Ovčina je strijelac. Kakvo drugo poluvrijeme naše selekcije

36' Još jedno isključenje za selekciju Irana, koji igraju agresivno. Nova prilika za naše rukometaše da povećaju vodstvo

35' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Vražalić je donio vodstvo našoj reprezentaciji. Kakav uraganski početak drugog poluvremena naših rukometaša

34' GOOOOOOOOOOOL Vranješ donosi izjednačenje našoj reprezentaciji. Jedan od igrača Irana je zaradio isključenje, a naši reprezentativci su napravili seriju od 4:0

32' Bijari je zaradio isključenje, a Malinović je smanjio prednost 14:16. Seriju naše selekcije je nastavio Ivan Karačić za 15:16 za Iran.

31' Počelo je drugo poluvrijeme prve utakmice naše reprezetnacije. Čelica je na početku pogodio za 13:16 za Iran

30' Kraj prvog poluvremena u Lusail dvorani. Iran nakon prvog dijela vodi 16:12. Dosta tehničkih pogrešaka naših reprezentativaca i sjajan golman Irana Hajdari su obilježili prvi dio. Očekujemo bolju igru naših igrača u drugom dijelu, a sasvim je sigurno da će selektor Marković imati dosta toga reći našim izabranicima.

repka-katar-15

29' Iran prvi put na utakmici vodi sa četiri razlike. 16:12 je trenutno i imamo velikih problema u organizaciji napada

28' Opet neshvatljiva greška naše reprezentacije i Iran ponovo nakon kontra napada dolazi do plus 3

27' Ponovo loša intervencija naše odbrane i Mijari je pogodio. Ipak brzo je uzvratio Toromanović za 12:14 za Iran. Time out je zatražio selektor Irana Borut Maček.

26' GOOOL Savića. Smanjili smo prednost Irana sa igračem manje

25' Isključenje za Karačića i sedmerac za Iran, koji je realizirao Masaeli. Prvi put Iran ima tri gola prednosti

24' Iran je ponovo postigao gol sa igračem manje. Esteki je pogodio za 12:10

23' Iran je ponovo postigao gol, te sada opet vode 11:9. Sjajni Ivan Karačić ponovo smanjuje prednost Irana i sada je jedan razlike za Iran. Još bitnije za našu reprezentaciju jeste da je Rajabi isključen na 2 minuta.

22' Madjari ponovo donosi Iranu prednost od dva gola, ali je naš kapiten Toromanović pogodio i ponovo smanjio prednost Irana na 10:9

21'  Konačno gol za našu reprezentaciju. Zaustavili smo seriju golmana Irana Hajdarija i Terzić je sa sedam metara smanjio na 9:8 za Iran

20' Iran prvi put na utakmici ide na plus 2. Sada vode 9:7. Očekivano "time out" je zatražio naš selektor Dragan Marković

17' Sedmerac je izborio Terzić, ali nažalost Prce ga nije uspio iskoristiti.

15' Ponovo iz kontranapada nas kažnjava Iran koji sada vode 7:8

14' Vražalić postiže novi gol i donosi novo izjednačenje našoj reprezentaciji. Sada je 7:7

12' Iran ponovo vodi golom Rajabija. Sada je 7:6

10' Dvije minute isključenja je zaradio Mirsad Terzić.

rukomet-12

9' Nadri je donio novo vodstvo selekciji Irana, trenutno je 6:5, ali Čelica je brzo uzvratio i sada je 6:6. Igra se gol za gol

8' Iran je poveo 5:4, ali vrlo brzo je Ovčina donio izjednačenje našoj reprezentaciji. Imamo pet različitih strijelaca na utakmici

5' Sekenari je pogodio za novo izjednačenje na utakmici. Sada je 4:4

4' Esteki pogađa za vodstvo Irana 3:2, ali čini se kako su bili koraci. Sada velika podrška za naše reprezentativce. Malinović je pogodio za 3:3, ali u istoj minuti Vranješ pogađa za novo vodstvo naših reprezentativaca od 4:3

3' Nadri je pogodio za izjednačenje Irana. Tvrda utakmica na početku

2' GOOOOL Vražalić je pogodio za vodstvo naše reprezentacije nakon lijepe akcije

1' Iran vodi 1:0 nakon greške naših reprezentativaca, ali brzo smo uzvratili. Strijelac je Duško Čelica. Trenutno je 1:1

1' Počela je prva historijska utakmica naših najboljih rukometaša na SP u Kataru. Nadamo se pobjedi našeg nacionalnog tima i prvoj pobjedi. Sretno našim momcima. Utakmica je počela isključenjem za selekciju Irana, naši reprezentativci imaju priliku da povedu u prvoj utakmici na SP

image-6552c5e25552a149be7c03e672c1fead034b48cd9a85ba3c85c655b9a1d81bc9-v

Slijedi intoniranje himni. Prvo naše reprezentacije, a onda i selekcije Irana.

Ostalo je nešto manje od deset minuta do početka prve utakmice na SP u Kataru. Treba napomenuti da je prelijepa dvorana Lusail gotovo prazna, ali će naši rukometaši imati podršku gotovo 200 naših navijača.

Za nešto manje od pola sata naša najbolja rukometna reprezentacija će odigrati prvu historijsku utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Kataru, a protivnik našim rukometašima će biti Iran.

Selektor reprezentacije BiH Dragan Marković je za ovaj susret odredio 16 igrača za susret protiv Irana.

Također i ponajbolji naš igrač Nikola Prce će biti na raspolaganju selektoru Draganu Markoviću.

Tako će na parket arene u Lusailu istrčati: Grahovac, Burić B. Vražalić, Ovčina, Mikić, Perić, Burić S., Janković, Savić, Terzić, Toromanović, Čelica, Karačić, Prce, Vranješ, Malinović.

Za Iran će nastupiti: Heidari Rad, Barkhordari, Heidarpour, Rajabi, Masaeli, Esteki, Mousavi, Bijari, Esteki A., Karamian, Abouei, Kazemi, Nadri, Sadeghi, Kiani, Sekenari, a selektor je iz Slovenije Borut Maček.