Nakon što je Sud BiH uvažio žalbu Fikreta Hodžića i donio pravosnažnu presudu prema kojoj firmi „F.H. Srebrena malina“ d.o.o. Srebrenica će biti vrćeno preko 400.000 KM koje su ranije oduzete oglasio se i Hodžić na svom Instagram nalogu.
- Tačno je da je ovo još jedna u nizu velikih pravnih pobjeda našeg tima. Odluka potvrđuje da smo i u ovom postupku uspjeli zaštititi svoja prava i dokazati da su ranije odluke bile pogrešne.
Dodao je kako gotovo cjelokupan iznos koji će biti vraćen neće ostati njima.
- Zbog ogromne štete koja je nastala tokom godina nepravednog postupanja prema meni i kompaniji, taj novac će praktično biti usmjeren na izmirenje obaveza koje su posljedica svega što smo pretrpjeli - napisao je.
- Međutim, ovo nije kraj. Naprotiv, ovo je samo još jedan korak u procesu potpune pravne rehabilitacije. Naš naredni potez bit će podnošenje odštetnog zahtjeva, kojim ćemo tražiti naknadu cjelokupne materijalne i nematerijalne štete nastale zbog nezakonitog i nepravednog postupanja prema meni i kompaniji - napisao je Hodžić.
Vjerujemo da odgovornost za štetu mora snositi onaj ko ju je prouzrokovao, a ne njene žrtve, dodao je.
- Zato ćemo sva sredstva koja nam zakon stavlja na raspolaganje iskoristiti kako bismo zaštitili svoja prava i nadoknadili štetu koja nam je nanesena. Vjerujemo da odgovornost za štetu mora snositi onaj ko ju je prouzrokovao, a ne njene žrtve. Zato ćemo sva sredstva koja nam zakon stavlja na raspolaganje iskoristiti kako bismo zaštitili svoja prava i nadoknadili štetu koja nam je nanesena - zaključio je Hodžić.