Zbog saobraćajnog kolapsa u Sarajevu
Centrotrans uveo dodatne autobuse i linije
FOTO: Ilustracija
Centrotrans uveo dodatne autobuse i linije

Zbog vanredne situacije u javnom prijevozu na području Kantona Sarajevo, kompanija Centrotrans Eurolines saopštila je večeras da i dalje nastavlja sa prijevozom građana.                 
        Kako bi se obezbijedili minimalni uslovi prijevoza kompanija Centrotrans Eurolines će i sutra saobraćati na slijedećim relacijama: 
        Dobrinja – Vijećnica, sa polascima u 05:30 sa Dobrinje i 06.00 sa Vijećnice do 22:00 sata u intervalu od svakih sat vremena. 
        Hrasnica – Vijećnica, sa polascima u 05:30 do 22:00 sata u intervalu od svakih sat vremena. 
        Baščaršija – Sedrenik, sa polascima u 06.00 sati sa Baščaršije do 22:00 sata u intervalu od svakih sat vremena. 
        Baščaršija – Vratnik, sa polascima u 06.00 sati sa Baščaršije do 22:00 sata u intervalu od svakih sat vremena. 
        Latinska Ćuprija – Jarčedoli, sa polascima u 06.00 sati sa Baščaršije do 22:00 sata u intervalu od svakih sat vremena. 
        Latinska Ćuprija – Širokača, sa polascima u 06.00 sati sa Baščaršije do 22:00 sata u intervalu od svakih sat vremena. 
        Drvenija – Velešići, sa polascima u 06.00 sati do 22:00 sata sa Drvenije u intervalu od svakih sat vremena. 
        Ekonomska škola - Pofalići, sa polascima u 06.00 sati ispred Ekonomske škole do 22:00 sata u intervalu od svakih sat vremena. 
        Stup - Vogošća, sa polascima u 06:00 sa Stupa i 08.00 iz Vogošće do 18:00 sati u intervalu od svakih dva sata. 
        Stup – Rječica, sa polascima u 06:00 sa Stupa do 16:00 sati u intervalu od svakih dva sata. 
        Cijena karte na svim gradskim linijama iznosi 1 KM. 
        Također, zbog velike gužve u saobraćaju povećan je broj autobusa na pravcu Ilijaš-Vogošća-Sarajevo, na kojima Centrotrans Eurolines ima registrirane redove vožnje. 
        Na ovom pravcu uvedeno je 10 dodatnih autobusa čime je obezbjeđen kontinuirani prijevoz za Ilijaš, Vogošću i druga naseljena mjesta. 
        Radi zahtjeva građana uvedena je dodatna linija Tarčin – Ilidža, sa polascima u 06:00 sati iz Tarčina i 08.00 sati sa Ilidže, do 18:00 sati u intervalu od svakih dva sata vremena. 
        Cijene na ovim linijama ostaju prema važećem cjenovniku. 
        "Tokom održavanja linije Latinska Ćuprija-Širokača, koja je uvedena na zahtjev građana grada Sarajeva, došlo je incidenta kojom prilikom su kamenom razbijena vrata autobusa na pomenutoj liniji, što rukovodstvo i radnike Centrotrans Eurolinesa neće omesti u namjeri da istraju u osiguranju neophodnog minimuma odvijanja javnog gradskog saobraćaja na području Kantona Sarajevo.Pored navedenih polazaka Centrotrans Eurolines je spreman da u održavanje linija uvede još autobusa, te da pojača broj polazaka na svakoj liniji, a u skladu sa potrebama građana", kaže se se u saopštenju.

Zbog vanredne situacije u javnom prijevozu na području Kantona Sarajevo, kompanija Centrotrans Eurolines saopštila je večeras da i dalje nastavlja sa prijevozom građana.                 

 

Kako bi se obezbijedili minimalni uslovi prijevoza kompanija Centrotrans Eurolines će i sutra saobraćati na slijedećim relacijama: 

 

  •         Dobrinja – Vijećnica, sa polascima u 05:30 sa Dobrinje i 06.00 sa Vijećnice do 22:00 sata u intervalu od svakih sat vremena. 
  •         Hrasnica – Vijećnica, sa polascima u 05:30 do 22:00 sata u intervalu od svakih sat vremena. 
  •         Baščaršija – Sedrenik, sa polascima u 06.00 sati sa Baščaršije do 22:00 sata u intervalu od svakih sat vremena. 
  •         Baščaršija – Vratnik, sa polascima u 06.00 sati sa Baščaršije do 22:00 sata u intervalu od svakih sat vremena. 
  •         Latinska Ćuprija – Jarčedoli, sa polascima u 06.00 sati sa Baščaršije do 22:00 sata u intervalu od svakih sat vremena. 
  •         Latinska Ćuprija – Širokača, sa polascima u 06.00 sati sa Baščaršije do 22:00 sata u intervalu od svakih sat vremena. 
  •         Drvenija – Velešići, sa polascima u 06.00 sati do 22:00 sata sa Drvenije u intervalu od svakih sat vremena. 
  •         Ekonomska škola - Pofalići, sa polascima u 06.00 sati ispred Ekonomske škole do 22:00 sata u intervalu od svakih sat vremena. 
  •         Stup - Vogošća, sa polascima u 06:00 sa Stupa i 08.00 iz Vogošće do 18:00 sati u intervalu od svakih dva sata. 
  •         Stup – Rječica, sa polascima u 06:00 sa Stupa do 16:00 sati u intervalu od svakih dva sata. 
Cijena karte na svim gradskim linijama iznosi 1 KM. 

 

Također, zbog velike gužve u saobraćaju povećan je broj autobusa na pravcu Ilijaš-Vogošća-Sarajevo, na kojima Centrotrans Eurolines ima registrirane redove vožnje. 

 

Na ovom pravcu uvedeno je 10 dodatnih autobusa čime je obezbjeđen kontinuirani prijevoz za Ilijaš, Vogošću i druga naseljena mjesta. 

 

Radi zahtjeva građana uvedena je dodatna linija Tarčin – Ilidža, sa polascima u 06:00 sati iz Tarčina i 08.00 sati sa Ilidže, do 18:00 sati u intervalu od svakih dva sata vremena. 

 

Cijene na ovim linijama ostaju prema važećem cjenovniku. 

 

"Tokom održavanja linije Latinska Ćuprija-Širokača, koja je uvedena na zahtjev građana grada Sarajeva, došlo je incidenta kojom prilikom su kamenom razbijena vrata autobusa na pomenutoj liniji, što rukovodstvo i radnike Centrotrans Eurolinesa neće omesti u namjeri da istraju u osiguranju neophodnog minimuma odvijanja javnog gradskog saobraćaja na području Kantona Sarajevo.Pored navedenih polazaka Centrotrans Eurolines je spreman da u održavanje linija uvede još autobusa, te da pojača broj polazaka na svakoj liniji, a u skladu sa potrebama građana", kaže se se u saopštenju.

vijesti globus sport showbiz tehnologija i nauka  
Vlasnik autorskih prava Avaz-roto press d.o.o. Sarajevo. ISSN 1840 - 3522. Kopiranje i prenos sadržaja samo uz pismenu dozvolu.
Dizajn i rješenje portala