Portugal je u prvom susretu slavio s deset golova razlike rezultatom 29:19

S večerašnje utakmice - Avaz
+15
R. K.

12.5.2024

Rukometaši Bosne i Hercegovine su danas u Tuzli odigrali neriješeno sa reprezentacijom Portugala u revanšu baraža za Svjetsko prvenstvo (26:26).

Naša reprezentacija se dobro držalo tokom cijelog susreta, i nije dozvolila Portugalu da prelomi rezultat na kraju utakmice.

Portugal je bolje koristio svoje šanse i još jednom smo dozvoljavali protviniku da poprilično lagano trči kontranapade.

Naša ekipa je igrala jako dobru odbranu i uspjela je izboriti neriješen rezultat protiv favorizovanog Portugala.

Na današnjoj utakmici najbolji pojedinci su bili Mirko Herceg sa 7 postignutih golova i Vukšić sa 4 gola.

U ekipi Portugala najefikasniji je bio Brankvinjo (Branquinho) sa 4 postignuta gola.

Posebno se istakao golman Bekir Čordalija koji je sjajno branio na ovoj utakmici.

Podsjetimo, Portugal je u prvom meču slavio 29:19 i na krilima te pobjede je izborio plasman na Mundijal.

Tok utakmice

BiH - Portugal 26:26

60' - BiH je propustila veliku priliku za pobjedu!

60' - Bekir brani ponovo i ne dozvoljava Portugalu da pobijedi.

60' - Portugal zove tajmaut

59' - Milan Vukšić pogodio sedmerac, izjednačeno je!

59' - BiH ima sedmerac za izjednačenje!

58' - Gol je dao Petrović i smanjuje na jedan razlike!

57' - Herceg pogađa i smanjuje na dva razlike!

56' - Salvador donosi plus tri Portugalu.

56' - Isključen Panić.

53' - Portelo pogađa sa sedmerca.

53' - Sedmerac za Portugal, isključen Knežević.

52' - BiH ne koristi brzi kontranapad.

51' - Opet brani Bekir.

50' - Idemo na tajmaut.

50' - Portugal ponovo vodi golom Gomeša.

48' - Milan pogađa za izjednačenje.

47' - Sedmerac za BiH.

46' - Portugal ponovo vodi.

44' - BiH promašuje sedmerac, Vukšić neprecizan.

44' - Žoao Gomeš 2 minute van terena .

44' - Faul u napadu pravi Porutgal.

43' - BiH ponovo izjednačuje!

43' - Pogađa Portugal za prednost.

42' - Brani ponovo Čordalija!

41' - Panić pogađa za izjednačenje!

41' - Prazan je gol Portugala.

40' - Pogađa BiH sa sedmerca.

40' - Sedmerac za BiH i isključenje za Portugal.

39' - Pogađa Portugal odmah.

39' - Pogađa Panić!

38' - Treća odbrana Čordalije danas.

38' - Sjano brani Čordalija!

37' - Portugal vraća gol odmah.

36' - Mehmedčehajić pogađa za BiH.

33' - BiH smanjuje na 3 razlike.

32' - Portugal šutira pored gola.

31' - Početak drugog poluvremena.

HT - Kraj prvog poluvremena duela u tuzlanskom Mejdanu.

29' - Portugal ide na plus četiri.

27' - Nova tehnička greška za bh. rukometaše.

25' - Prvo isključenje za "Zmajeve".

23' - Četvrti gol Mirka Hercega.

22' - Portugal ide na dva razlike.

20' - Solidnih 20 minuta reorezentacije BiH.

18' - Novi pogodak za "Zmajeve".

17' - Gol Faljića za novu prednost.

16' - Sjajni Burić upisuje novu odbranu.

14' - "Zmajevi" ponovo vode.

11' - Nova odbrana raspoloženog Burića.

10' - Gol Hercega za vodstvo.

9' - Nova odbrana Burića.

8' - Vukšić pogađa iz sedmerca.

7' - Greška "Zmajeva", to kažnjava Portugal.

6' - Portugal izjednačuje.

5' - Pogađa Haseljić.

4' - Dobar početak, Petrović je pogodio za "Zmajeve".

3' - Šteta! Burić je odbranio, imali smo napad za 3:0, ali onda greška.

2' - Sjajan početak BiH! Majstorović pogađa iz kontre nakon dobre odbrane našeg tima.

1' - Odmah gol, kapiten Senjamin Burić pogađa nakon sjajne akcije.

1' - Počela je utakmica!

Portugal je u prvom susretu slavio s deset golova razlike rezultatom 29:19. Poznati su i sastavi za koje su se odlučili treneri dva tima.

Selektor BiH Damir Doborac napravio je jednu izmjenu, pa je umjesto Haruna Hodžića u tim uvršten golman Vogošće Bekir Čordalija.

BiH: Benjamin Burić, Bekir Čordalija, Milan Vukšić, Ibrahim Haseljić, Mirko Herceg, Senjamin Burić, Adi Mehmedčehajić, Marko Panić, Adin Faljić, Luka Knežević, Dejan Malinović, Marko Majstorović, Nemanja Peštić, Mislav Grgić, Pavle Petrović i Matej Ljubić.

Portugal: Pedro Portela, Manuel Iturriza, Miguel Martins, Manuel Gaspar, Antonio Areia, Salvador Salvador, Goncalo Vieira, Gustavo Capdeville, Rui Silva, Leonel Fernandes, Diogo Branquinho, Aleksandre Cavalcanti, Joaquim Rebelo Nazare, Joao Gomes, Luis Frade i Fabio Magalhaes.