TRIBINE ISPUNJENE

Spektakularna atmosfera na Ilidži: Zmajevi igraju za zlato sa Iranom

Protivnik našoj selekciji je reprezentacija Irana, koja je do sada sedam puta bila prvak svijeta.

Piše: E. Abaz

11.11.2022

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u dvorani hotela Hills igra finale svjetskog prvenstva u sjedećoj odbojci.

Tribine su ispunjene do posljednjeg mjesta, a prisutan je i određen broj gostujućih navijača.

Naša ekipa je u lovu na četvrtu titulu, s obzirom da su do sada tri puta bili šampioni svijeta.

@avaz.tv Sretno "Zlatni ljiljani" 🇧🇦🇧🇦💪🏻 #avaztv #utakmica #sjedecaodbojka #fyp #fy #foryoupage #sport #volleyball #gold #match #sportnews #navijaci #himna #bosna #bosna_i_hercegovina #viralvideo #iran #tiktok #fypシ゚viral #sarajevo #sretno #goodluck #bhreprezentacija ♬ Epic Motivational - StereojamMusic

U toku prvenstva koje je počelo 4. novembra, obje ekipe su ostvarile sve pobjede, s tim što Iran nije izgubio nijedan set, dok je naša selekcija u meču sa Sjedinjenim Državama izgubila jedan.

U grupnoj fazi izabranici Ifeta Mahmutovića igrali su protiv Srbije 3:0, Sjedinjenih Država 3:1, te Japana 3:0. U nastavku takmičenja ostvarene su pobjede protiv Hrvatske 3:0, Kazahstana 3:0 te Egipta 3:0 u polufinalu. Iran je u grupnoj fazi slavio protiv Iraka, Kazahstana i Hrvatske, dok su u nastavku takmičenja pobjeđivali Japan, Sjedinjene Države te reprezentaciju Brazila.

Protivnik nije nimalo bezazlen, a u timu Irana je i Merzad Morteza, visok nevjerovatnih 246 centimetara. Ipak, i selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine i igrači ističu da Iran ima snažan kolektiv i da on nije jedina prijetnja po bh. tim.

Atmosfera pred finale Svjetskog prvenstva - Avaz
+3

- Merzad je možda više atrakcija. Ima on više nedostataka, dosta visoke ruke i nije pokretan što se tiče bloka. Treba obratiti pažnju na druge igrače, a Merzad dođe, obiđe krug i idemo dalje - kazao je pred utakmicu Mirzet Duran, jedan od uzdanika bh. tima.

Selektor Mahmutović je bio optimističan pred finalnu utakmicu. Više puta je isticao da zlato ostaje u Sarajevu.