LA LIGA

Levandovski upisao hetrik za veliki preokret Barcelone

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena golman Valensije Mamardašvili dobio je crveni karton

Robert Levandovski. AP Photo/Joan Monfort

S. S.

29.4.2024

Fudbaleri Barcelone su nakon preokreta u uzbudljivom meču savladali Valensiju rezultatom 4:2.

Barcelona je povela preko Fermina Lopeza, ali svega nekoliko minuta kasnije Hugo Duro iskorištava veliku grešku Ter Štegena za poravnanje rezultata.

Svega deset minuta kasnije Valensija stiže da vodostva nakon penala koji je skrivio Arauho, a iskoristio Pepelu.

Ipak, to nije bilo sve od uzbuđenja u prvom poluvremenu, s obzirom da je u sudijskoj nadoknadi golman Valensije Mamardašvili dobio crveni karton.

Napad Barcelone je Robert Levandovski se istakao u drugom poluvremenu sa hetrikom. Dva puta je pogađao glavom, a u sudijskoj nadoknadi bio je siguran iz slobodnog udarca.

Barcelona je na drugom mjestu sa 73 boda, odnosno 11 manje od Reala i dva više od Đirone. Valensija je na osmoj poziciji.