NOVI TRIJUMF GRAĐANA

Siti slavio protiv Notingema i približio se prvom mjestu na tabeli

Mančester Siti je igrao jako dobro i uspjeli su rješiti pitanje pobjednika u 71. minuti, golom najboljeg strijelca Engleske lige, Erlinga Halanda

Gvardiol slavi gol. Instagram/Man City

Di. R.

28.4.2024

Fudbaleri Mančester sitija su trijumfovali na gostovanju kod Notingem Foresta rezultatom 0:2 u okviru 35. kola Premijer lige i tako nastavili potjeru za Arsenalom.

Siti je do vodstva došao u 32. minuti kada je Kevin De Brujne (De Bruyne) dobro centrirao iz kornera, a Joško Gvardiol odlično pogodio glavom.

Domaća ekipa je imala nekoliko sjajnih prilika u prvom poluvremenu ali nisu uspjeli doći do poravnanja.

U nastavku utakmice je Mančester Siti igrao jako dobro i uspjeli su rješiti pitanje pobjednika u 71. minuti, golom najboljeg strijelca Engleske lige, Erlinga Halanda (Haaland).

Asistent za drugi gol Sitija je ponovo bio sjajni De Brujne.

Mančester siti je 2. u Engleskoj sa 79 bodova.
Arsenal je prvi na tabeli sa jednim bodom više od Sitija, ali i jednom odigranom utakmicom više.