WWIN LIGA BIH

Zrinjski savladao Posušje i nastavio potjeru za Borcem

Prvi strijelac prvenstva je dobrim udarcem prevario golmana Posušja i postigao svoj 23. gol ove sezone.

Bilbija pogađa sa bijele tačke. Facebook/HŠK Posušje

Di. R.

28.4.2024

Fudbaleri Zrinjskog slavili su protiv Posušja rezultatom 0:1 u okviru 29. kola Wwin lige BiH.

Posušje je bolje počelu utakmicu na stadionu Mokri Dolac. Domaća ekipa je napravila nekoliko prilika preko Maglice i Rozića, ali golman Karačić je bio na zavidnom nivou i uspio je otkloniti opasnost u oba navrata.

Ekipa Zrinjskog je nakon inicijative Posušja, počela igrati bolje i uspjeli su doći do prednosti u 32. minuti, golom Nemanje Bilbije sa bijele tačke.

U nastavku susreta Zrinjski je dobro kontrolisao tok utakmice. Uspjeli su sačuvati minimalnu prednost i smanjiti uzbudeđnja do kraja.