Kiša golova u Mostaru: Zrinjski u spektakularnom derbiju pobijedio Sarajevo

Sjajan susret viđen je na stadionu "Pod Bijelim brijegom", a na kraju su se radovali "Plemići"

Detalj sa utakmice Zrinjski - Sarajevo - Avaz
+3

24.4.2024

Derbi 28. kola Wwin lige BiH između Zrinjskog i Sarajeva obradovao je sve ljubitelje fudbala, a na kraju su slavili Mostarci rezultatom 4:3.

Ovaj susret bio je važan za obje ekipe - Zrinjskom u borbi za titulu, a Sarajevu za izlazak u evropska takmičenja, te su igrači oba tima i pokazali to na terenu.

Od samog starta je krenulo furiozno. Zrinjski je poveo već u 10. minuti golom Ilinkovića.

Pet minuta kasnije, bordo tim je imao akciju, ali Čataković promašuje, da bi odmah u sljedećoj akciji "Plemići" došli u vodstvo, nakon što je Ćuže sjajno završio kontranapad.

Činilo se da je pravi potop u nastanku kada je Ilinkovići postigao svoj drugi, a treći gol Zrinjskog već u 21. minuti.

Međutim, Sarajevo se uspjelo nakon tog pogotka razbuditi. Već do kraja poluvremena, najbolji igrač bordo tima u ovoj polusezoni, Hamza Čataković je pogodio, te tako barem malo vratio nadu svom timu.

Drugo poluvrijeme je krenulo nešto tiše, ali brzo se rasplamsala vatra nakon što je Oliveira postigao novi gol za Sarajevo.

Međutim, nije dugo trajala sreća bordo tima. Već u sljedećem napadu, nakon kornera, Nemanja Bilbija zatresao je mrežu Sarajeva.

Imalo je Sarajevo priliku ponovo ugroziti gol Marića, ali je prvo "Plemiće" spasio Magdić, a onda i sam golman Marić nakon dva pokušaja Čatakovića.

Ono što nije uspjelo Čatakoviću, jeste Anđušiću koji je u samom finišu pogodio za Sarajevo i unio dramu u ovaj susret.

Zrinjski je ovom pobjedom osvojio svoj 61. bod, što je pet manje od prvoplasiranog Borca.

S druge strane, Sarajevo nastavlja potjeru za evropskim takmičenjima, ali im u posljednjih pet kola predstoji težak posao. Imaju svega bod više od Posušja, te sedam manje od trećeplasiranog Veleža.

Podsjećamo, četvrti iz Wwin lige BiH će ići u evropska takmičenja, s obzirom da Borac i Zrinjski igraju u finalu Kupa BiH, te će tako još jedno mjesto biti dodijeljeno jednom od timova iz prvenstva.

Rezultat i strijelci:

Zrinjski - Sarajevo 4:3 (Ilinković 10', 21', Ćuže 14', Bilbija 58' / Čataković 45+1', Oliveira 57', Anđušić 86')