ITALIJA

Lacio umalo režirao preokret, ali Juventus na kraju ide u finale Kupa

S utakmice na Olimpiku. Juventus

23.4.2024

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u finale Kupa Italije s ukupnih 3:2 nakon što su večeras izgubili od Lacija (2:1).

"Stara dama" je na Olimpiko došla s dva gola prednosti iz prvog polufinalnog duela i na kraju uspjela odbraniti prednost. Lacio je od samog početka utakmice krenuo u napad, a nagrada je stigla već u 12. minuti kada je mrežu Juventusa zatresao Tati Kasteljanos (Taty Castellanos).

Isti igrač je povisio na 2:0 u 48. minuti, ali se Juventus spasio u 83. minuti. Pogodak vrijedan plasmana u finale Kupa dao je Arkadiuš Milik (Arkadiusz) koji je iskoristio asistenciju Timotija Vee (Timothy Weah).

Juventus će za trofej Kupa igrati protiv boljeg iz dvomeča Fiorentine i Atalante našeg Seada Kolašinca.

U prvom susretu je Fiorentina slavila s minimalnim rezultatom od 1:0.