SELEKTOR BIH

Nakon bolnog poraza: Prva reakcija Save Miloševića

Puno mi je žao momaka zbog načina na koji smo primili dva gola. Jako je teško, rekao je Milošević

Milošević: Žali zbog poraza. N. Šaljić / Avaz

21.3.2024

Selektor fudbalske reprezentacije BiH Savo Milošević dao je prvi komentar nakon šokantne završnice i poraza od Ukrajine u polufinalu baraža za Euro 2024. godine (1:2).

- Ovih 85 minuta je bilo dobro. U ovom momentu nije realno ni očekivati više. Puno mi je žao momaka zbog načina na koji smo primili dva gola. Jako je teško. Na to što smo se rasuli na terenu utjecale su povrede.

Nemam ništa nijednom momku nešto da zamjerim, ni na zalaganju ni na kvaliteti. Igrali smo protiv jedne ozbiljne ekipe i mislim da smo ih skroz neutralisali u tih 80 – 85 minuta, ali nije bilo dovoljno koncentracije da to završimo.

Jedina odgovornost i krivica, ako postoji, su na meni i stručnom štabu - rekao je Milošević.

Na konstataciju voditelja da je reprezentacija nakon dugo vremena izgledala agresivno i kompaktno, selektor je rekao:

- Generalno mislim da smo uspjeli nešto što je jako teške protiv jakih ekipa. I slabije ekipe dođu u poziciju da vam naprave dvije šanse. Ukrajina nije imala praktično šansu do golova.

To znači da su momci taktički stoprocentno uradili ono što smo im tražili. Drago mi je što sam vjerovao, što su oni to vidjeli.

Shvatit će da mogu mnogo više od onoga što je bilo u posljednje vrijeme - kazao je Milošević.

Dodao je kako u ovom timu ima mnogo igrača za buduća vremena, te da ne brine za budućnost bh. fudbala.