WWIN LIGA BIH

Remi u derbiju kola: Željezničar i Zrinjski podijelili bodove u fantastičnoj utakmici

Pravo je čudo da nismo vidjeli pogotke jer su igrači obje ekipe imali mnogo dobrih šansi

Sa utakmice na Grbavici - Avaz
Amer Hiroš - Avaz
Sa meča na Grbavici - Avaz
+11

17.2.2024

Fudbaleri Željezničara i Zrinjskog remizirali su u derbiju 19. kola Wwin lige BiH odigravši meč bez golova (0:0).

Pravo je čudo da nismo vidjeli pogotke. Prvo poluvrijeme je ponudilo mnogo uzbuđenja. Željezničar je imao dvije ogromne šanse. Žozef Amoa (Joseph Amoah) je izbio „oči u oči“ sa golmanom Zrinjskog u 20. minuti, ali je sjajno odbranio Marko Marić.

Sedam minuta kasnije nova šansa i novi promašaj. Dženan Haračić je dobro istrčao kontru, imao jedan na jedan sa golmanom, ali Marić je ponovo odlično intervenisao.

Najbolju šansu u prvom dijelu Zrinjski je imao u 39. minuti. Prvo je šut Hrvoja Barišića odbranio Vedad Muftić, a onda je Sulejman Krpić izblokirao pokušaj Marija Ćužea.

U drugom poluvremenu nije bilo toliko šansa. Ističe se ona prilika Harisa Ovčine u 60. minuti kada je iz izgledne pozicije poslao loptu visoko preko gola.