ŠPANAC U CENTRU PAŽNJE

Traži se kazna za Gvardiolu: Prijetio sudiji, pa slao poljupce navijačima Lutona

Navijači Lutona traže da Fudbalska asocijacija kazni Pepa Gvardiolu, kao što je kaznila i Arsenalovog Mikela Artetu

Gvardiola: Prijetio sudiji na poluvremenu. Platforma X

10.12.2023

Fudbaleri Mančester sitija su teškom mukom i nakon preokreta slavili na gostovanju kod Lutona sa 2:1, a u centru pažnje našao se njihov trener Pep Gvardiola (Guardiola).

Španski stručnjak je na poluvremenu došao do četvrto sudije, unosio mu se u lice i prijetio mu. Nakon što je Siti preokrenuo, Gvardiola je slao poljupce domaćim navijačima i provocirao ih.

Sada navijači Lutona traže da Fudbalska asocijacija kazni Pepa Gvardiolu, kao što je kaznila i Arsenalovog Mikela Artetu koji je, za njih, na neprihvatljiv način proslavio pobjedonosni gol u 97. minuti (4:3).

Podsjetimo, Luton je poveo u nadoknadi prvog dijela preko Elijaha Adebaja (Adebayo), a Siti je preokrenuo pogocima Bernarda Silve u 62. i Džeka Griliša (Jack Grealish) u 65. minuti.