LUDNICA U PREMIJERŠIPU

Ovo mogu samo Englezi: Preokreti, osam golova i penal u 94. minuti

Kada se činilo da će Siti osvojiti sva tri boda na Stemford Bridžu, dosuđen je penal za Čelzi

Pravi spektakl viđen na Stemford Bridžu. AP

12.11.2023

Čelzi i Mančester siti odigrali su spektakularnu utakmicu i podijelili bodove u derbiju 12. kola engleske Premijer lige (4:4).

Poveo je Siti pogotkom Erlinga Halanda (Haaland) iz penala u 25. minuti, ali radost "Građana" nije dugo trajala. Već za četiri minute poravnao je Tijago Silva (Thiago).

Erupciju oduševljenja na Stemford Bridžu donio je bivši igrač Sitija Rahim Sterling (Raheem) koji je donio preokret Čelziju u 37. minuti.

Činilo se da će Čelzi voditi nakon prvih 45 minuta igre, ali je u nadoknadi sjajno pogodio Manuel Akandži (Akanji).

Ni to nije bio kraj drame, već njen početak. Opet se na sceni pojavio Erling Haland koji je donio 3:2 za Siti, a potom je Nikolas Džekson (Nicolas Jackson) izjednačio na 3:3 u 67. minuti.

No, ni tada se nije završila drama na Stemford Bridžu. Igrao se 86. minut kada je Rodri postigao za novo vodstvo Sitija.

Međutim, Čelzi je i to preživio. U 95. minuti je Kol Palmer (Cole), još jedan bivši igrač Sitija, izveo penal i pogodio za konačnih 4:4.