SUDIJSKA LAKRDIJA

Gle čuda, sudijska pogreška u korist Borca: Kvržić gol postigao iz čistog ofsajda

Mateo Musa je priznao gol koji nije smio i tako donio Banjalučanima bodove

Sporni trenutak na utakmici. Screenshot/Arena Sport

18.10.2023

Fudbaleri Borca i Sarajeva remizirali su u zaostaloj utakmici 2. kola Premijer lige BiH rezultatom 1:1.

Sarajevo je povelo u 68. minuti golom Ajdina Hasića i imali su prednost sve do sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Međutim, tada se ukazao, kao i inače u ovoj sezoni, 12. igrač Banjalučana - sudija, odnosno sljepilo na njihove čiste prekršaje igre.

Naime, prvobitno je šutirao Kortez (Cortes) glavom, a nakon odbrane Šahinovića lopta se odbija do Kvržića, koji pogađa mrežu Sarajeva.

Ništa ne bi bilo sumnjivo da Kvržić nije bio najmanje dva metra u ofsajdu prilikom postizanja tog gola.

Sudija Mateo Musa je bez ikakvog razmišljanja taj pogodak priznao i ukrao pobjedu Bordo timu, a bodove poklonio Borcu.