Veoma slaba igra naše reprezentacije

Detalj sa utakmice BiH - Portugal - Avaz
+22

16.10.2023

Fudbalska reprezentacija BiH igra utakmicu 8. kvalifikacija za Euro protiv selekcije Portugala. Utakmica se igra u Zenici na stadionu Bilino polje.

"Zmajevi" su trenutno 4. reprezentacija u grupi J sa 9 osvojenih bodova i ova utakmica će biti krucijalna u našim nadama da se direktno plasiramo na Euro.

S druge strane, Portugal je trenutno 1. sa maksimalnim učinkom i 21 osvojenim bodom.

Pravdu na utakmici će dijelit turski sudija Halil Umut Meler, a pomoćnici će mu biti Mustafa Ejisoj i Kerem Ersoj.

Inače, ovo je šesti susret naše selekcije i Portugalaca. Portugal je slavio četiri puta, dok je 2011. godine u baražu za Evropsko prvenstvo bilo 0:0 upravo u Zenici.

Tekstualni prijenos utakmic pratite uživo na portalu Avaz.ba.

BiH - Portugal 0:5 (Ronaldo 5', 20', B.Fernandeš 25', Kanselo 32', Žoao Feliks 41')

FT' - Kraj utakmice!

90' - Dvije minute sudijske nadoknade.

87' - Dobio je i Kolašinac sada žuti karton.

84' - Žuti karton za Hadžikadunića.

78' - Portugalci su stali na loptu i sada samo kruže oko našeg šesnaesterca bez da pokušavaju zaprijetiti.

72' - Ne dešava se mngoo stvari na terenu. Šehić i Barišić su izašli, a Gojković i Vasilj su ušli.

65' - Ronaldo napušta igru, a umjesto njegaće ući Diogo Žota. Leao je također napustio teren, a Pedro Neto ide u igru.

Kod naše reprezentacije Hamulić je zamijenio Stevanovića.

64' - Džeko je pokušao pronaći Pjanića, ali prebrzo je to bilo

63' - Prva prava prilika za našu reprezentaciju na utakmici. Stevanović je došao do lopte u šesnaestercu, ali i dalje to brzo blokiraju defanzivci Portugala.

60' - Navijačima na ovoj veoma teškoj utakmici za gledanje nije dosadno. Sada prave popularne meksičke valove na tribinama.

54' - Mirnije je počelo drugo poluvrijeme, a naši reprezentativci, za razliku od prvog poluvremena, prave tek poneku polupriliku u blizini gola Portugala.

49' - Hadžiahmetović je dobro ubacio loptu, ali Pjanić nije stigao.

46' - Dvije izmjene na poluvremenu za našu reprezentaciju.

Gazibegović i Hadžiahmetović su zamijenili Rahmanovića i Demirovića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici!

HT' - Gotovo je prvo poluvrijeme iz noćnih mora.

45' - Igrat će se još tri minute.

41' - GOL! Ponovo je prvo gol bio poništen, da bi bio priznat nakon VAR provjere. Žoao Feliks pogodio za petardu u mreži Šehića.

39' - Jedan navijač je uletio na teren, kako bi došao do Ronalda, ali su zaštitari brzo reagovali.

37' - Ponovo gužva pred našim golom, ali na našu sreću dosuđen je faul.

34'- Slalom Pjanića, ali od svega samo korner za našu reprezentaciju.

33' - Sada se sa tribina čuje "Savez napolje". Mnogobrojnoj publici u Zenici je dosadilo gledati ovako lošu reprezentaciju.

32'- Gol! Sramota naše reprezentacije u Zenici. Žoao Kanselo je fenomenalno pogodio sa ivice šesnaesterca.

29' - Velika šansa za BiH! Dedić je sjajno prošao po desnoj strani i ubacio loptu u šesnaesterac, ali izblokirali su udarac defanzivci gostujuće reprezentacije.

25' - GOL! Potop na Bilinom polju. Bruno Fernandeš je fenomenalno pogodio za Portugal.

20' - GOL! Ronaldo pogađa ponovo za reprezentaciju Portugala.

18' - Velika šansa za Portugal. Bruno Fernandeš je nakon prizemnog pasa Daloa ostao sam na 11 metara, ali loptu šalje pored gola.

14' - Meler je sada dosudio veoma upitan faul, nakon minimalnog kontakta Rahmanovića i Danila Pereire. Portugalac je nakon istog pao kao pokošen.

10' - Nakon pogotka Portugala nešto mirnija igra.

5' - GOL! Kristijano Ronaldo pogodio s bijele tačke za vodstvo Portugala.

3' - Penal za Portugal. Rukom je igrao Barišić. Sudija Meler traži VAR provjeru.

2' - Na drugoj strani smo uspjeli zaustaviti Ronalda.

1' - BiH je imala prvu priliku, ali Demirović je uputio loš centaršut.

1' - Počela je utakmica na stadionu Bilino polje.

20:15 - Fudbaleri Portugala pri dolasku na Bilino polje.