Tok utakmice / Velež - Željezničar 1:0

Utakmica u Mostaru je počela dobro, ali brzo je usporila

Detalj sa utakmice Velež - Željezničar. FK Željezničar

3.9.2023

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos derbi utakmice 6. kola između Veleža i Željezničara.

Utakmica na areni "Rođeni" u Mostaru igra se od 19:45 u sjeni današnjih navijačkih nereda u gradu na Neretvi. Iz MUP-a HNK je ranije za "Avaz" potvrđeno da je nekoliko osoba zadobilo povrede.

Velež - Željezničar 1:0 (Haskić 89')

FT' - Gotovo je u Mostaru.

90' - Igrat će se četiri minute u Mostaru.

89' - GOLLL!!! Haskić pogađa! Centaršut Oreča pogađa Drinu u leđa i odbija se do Haskića koji sa zemlje šutira i matira Muftića.

87' - Ponovo puno borbe na sredini terena i bez pravih prilika.

80' - Dvostruka izmjena u redovima Željezničara. Izašli su Rustemović i Krpić, a na terenu se nalaze Gasal i Haračić.

75' - Najbolja prilika na utakmici za Velež! Veoma loša reakcija Muftića, a lopta dolazi do Haskića koji šutira na prazan gol, ali pogađa samo stativu. Sreća je pogledala "Plave".

74' - Novi karton za Željezničar, sada ga je dobio Galić.

70' - Velika šansa za Velež! Odličan udarac Halilovića iz slobodnog udarca iskosa, ali Muftić je bio dovoljno priseban da podigne tu loptu na prečku i sačuva svoj gol.

67' - Napokon prava prilika na utakmici! Haskić je šutirao sa 20 metara, lopta pogađa na putu do gola defanzivca "Plavih" i odlazi tik pored gola. Bit će korner za "Rođene".

64' - Alison i Gulijašvili dobijaju žute kartone. Alison zbog prigovora, Gulijašvili zbog prekršaja.

60' - Šikalo i Halilović ulaze umjesto Kadića i Mlinarića za Velež.

56' - Neugodan pokušaj Mekića.

54' - Novi žuti karton za Želju. Sada je Amoa kartoniran.

49' - Oreč je sada dobro centrirao, ali loptu ne uspijeva niko zahvatiti. Gulijašvili je promašio i to odlazi u gol aut. Ovo je još jedna od prilika na utakmici koja nije završila golom.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45+1' - Haskić centrira, a Mlinarić glavom šutira visoko iznad gola.

45' - Igrat će se još tri minute.

43' - Napokon šut! Krpić ostavlja za Mekića, a on volejom šutira ka golu Hadžikića. Bio je to lak posao za golmana Veleža.

39' - Izašao je Ovčina, a u igru je ušao Alison.

38' - Sudar Mlinarića i Ovčine, spala je i maska fudbaleru "Plavih". U pitanju je problem s ramenom kod Ovčine, pomažu mu klupski doktori.

35' - Gigović se razmahao kartonima, pogotovo kada su u pitanju gostujući fudbaleri. Sada Mekić dobija žuti karton.

30' - Veoma tvrda utakmica, sa puno duela na sredini terena, ali bez ozbiljnih prilika.

25' - Utakmica u Mostaru i nije jedna od interesantnijih, a ozbiljnih prilika sigurno da nedostaje. U ovakvoj postavci stvari najviše uživaju golmani.

19' - Prva izmjena na utakmici. Krajnc je imao problema s povredom i umjesto njega ulazi Anđušić.

14' - Opasnost pred golom Željezničara. Krajnc je uspio dobro loptu smiriti, ali loše ju je zahvatio i to ide preko gola.

13' - Neporezan start Jašarevića na Gulijašviliju i dobit će žuti karton.

10' - Velika šansa za Željezničar! Prošla je lopta poslije kornera do Drine, ali je nespretno zahvata malo izvan peterca i lopta odlazi u novi korner.

6' - Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je Rustemović.

4' - Velika šansa za Velež! Centaršut Kranjaca je pao na glavu Jašarevića, a poslije toga završio na vrhu prečke. Zamalo efektan autogol defanzivca "Plavih"

1' - Počela je utakmica u Mostaru.

Treneri Dean Klafurić i Nermin Bašić odredili su početne sastave, a hrvatskom stručnjaku na klupi Veleža ovo će biti debi.

Velež: Hadžikić, Oreč, Zvonić, Pršeš, Hrkač, Guliashvili, Mlinarić, Haskić, Kadrić, Šturm i Krajnc.

Željezničar: Muftić, Cocalić, Krpić, Mekić, Drina, Galić, Amoah, Jašarević, Rustemović, Ovčina i Ćosić.

Pravdu na utakmici u Mostaru dijelit će Miloš Gigović iz Bosanske Gradiške.