Treneri su se umalo potukli u 32. minuti

"Redsi" uvjerljivi protiv "Topnika". TWITTER

E. Ćosić

20.11.2021

Fudbaleri Liverpula su ubjedljivo slavili protiv Arsenala u okviru 12. kola engleske Premijer lige rezultatom 4:0. Pogotke za "Redse" su postigli Sadio Mane, Diogo Žota (Jota), Mohamed Salah, a završni udarac "Topnicima" priredio je Takumi Minamino.

Prvo poluvrijeme na Enfildu je obilježio sukob dvojice trenera Jirgena Klopa (Jurgen Klopp) i Mikela Artete iz 32. minute. Situacija se zakuhala nakon jednog duela Sadija Manea i Takehire Tomijasua (Tomyasu) zbog kojeg je Arteta protestirao kod četvrtog sudije.

Na kraju su obojica dobila po žuti karton, a sedam minuta kasnije Liverpul poveo nakon pogotka Sadija Manea. U 52. minuti je Diogo Žota (Jota) udvostručio prednost svog tima, da bi na 3:0 povisio Mohamed Salah. Konačnih 4:0 postavio je rezervista Takumi Minamino.