Lukaku nakon gola u milanskom derbiju poslao poruku Ibrahimoviću

Mediji preveli njegove riječi

Lukaku: Obilježio pobjedu Intera. AFP

Piše: A. Vatreš

21.2.2021

Inter je danas u gradskom derbiju, poznatijem kao Derbi dela Madonina, deklasirao Milan s 0:3.

Autor jednog od golova bio je belgijski napadač Romelu Lukaku, koji je postavio konačan rezultat u 66. minuti, nakon što je prethodno asistirao za Lautara Martineza i njegov prvi gol iz 5. minute.

Mediji u Italiji pišu kako je Lukaku nakon tog pogotka poslao poruku za Zlatana Ibrahimovića, s kojim se nedavno fizički obračunao u susretu četvrtfinala Kupa Italije.

Dotrčao je do korner zastavice, pokazao na prsa i uzviknuo "Dio, diooo!" što je, navodno, bio odgovor na nedavni sukob s Ibrahimovićem.

Novinar Emanuel Rosu je preveo riječi Belgijanca i pojasnio šta ova poruka znači.

- Slušao sam iznova i iznova. Može biti 'lo', što se prevodi kao 'ja', može biti 'Dio', što se prevodi kao Bog. Očigledno upućeno Zlatanu. On je prethodno rekao da je on 'Bog' Milana pa bi bilo koji od gore navedena dva imao smisla - objasnio je Rosu.