Značajna pobjeda Alavesa u borbi za opstanak

Piše: S.Me.

8.12.2017

Alaves je u 15. kolu Španske lige kao domaćin savladao Las Palmas rezultatom 2:0.

Domaćini su bili mnogo bolji tim u večerašnjem meču. Alaves je u vodstvo došao već u prvom poluvremenu.

Prvi gol je postigao Ibai u 23. minuti. Do kraja prvog dijela, domaćini su mogli postići još koji gol ali zbog nepreciznost napadača to se nije desilo.

Drugo poluvrijeme Alaves je također ušao ofanzivno. Već su u 55. minuti povećali vodstvo na 2:0 a strijelac drugog gola za domaćina bio je El Hadadi na asistenciju Alfonsa.

Sa drugim golom Alaves je riješio sve dileme ovoga meča, tako da do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Domaćinu je ova pobjeda dobro došla u borbi za opstanak, jer po svemu sudeći oba tima će se žestoko boriti za opstanak u ligi, jer trenutno zauzimaju 18 i 19 mjesto na tabeli.