Kup konfederacija| Njemačka se provukla protiv Čilea, Alexis ispisao historiju

A. S.

22.6.2017

Ni u drugom meču drugog kola grupe B na Kupu konfederacija nije bilo pobjednika pošto su Čile i Njemačka odigrali 1:1 (1:1) na Kazanj Areni.

Južnoamerikanci su poveli već u šestoj minutu preko Alexisa Sancheza (400. pogodak u historiji takmičenja) kojem je asistirao Arturo Vidal.

Činilo se da je Čile bolji rival i da bi mogao do sva tri boda.

Da tako ne bude potrudio se Lars Stindl koji je poslije dodavanja Hectora pogodio gol rivala u 41. minutu.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja pa bi moglo da se kaže da je remi najpravedniji ishod.

Nešto ranije i prvi meč u ovoj grupi je završen 1:1, a sastali su se Kamerun i Australija.

Njemačka i Čile poslije dva kola imaju po četiri boda i bit će im dovoljno da ostanu neporaženi u duelima posljednjeg kola u kojem će se sastati s Kamerunom, odnosno Australijom u nedjelju od 17 sati.