Ludnica u NBA ligi: Meč najjače lige na svijetu trajao 66 sekundi više

Detalj sa meča Lejkersa i Memfisa. PlatformaX

R. K.

14.4.2024

NBA meč između Los Anđeles Lejkersa i Memfisa trajao je 66 sekundi duže, a ovaj produžetak meča je primijetio jedan korisnik društvenih mreža.

Tim iz Kalifornije je slavio rezultatom 123:120, a ljudi iz najjače lige svijeta priznali su svoju grešku.

Iako produženo vrijeme nije uticalo toliko na ishod utakmice, jer su obje ekipe u tih 66 sekundi postigle po dva koša.

Naime, 66 sekundi više pojavilo se na semaforu krajem treće četvrtine, kada je trebalo da bude resetovan sat za trajanje napada. Do kraja te dionice ostala je minuta i 14 sekundi, a sat je tada pomjeren na 2:20.

Ligaški dio NBA lige završava u nedjelju iza ponoći, Lejkersi su u plej-inu, ali još se ne zna s koje pozicije.

Ukoliko Lejkersi pobjede u Nju Orlensu bit će osmi i u plej-inu će igrati upravo protiv Pelikansa ili Finiksa, ali ukoliko Sansi izgube na gostovanju u Mineapolisu.

U slučaju poraza Lejkersi mogu da padnu na deveto ili deseto mjesto i u tom slučaju bi im bila potrebna dva trijumfa do plej-ofa.