Od 13 bh. "gastarbajtera" niko nije strijelac, odgođeno Arsenal - Keln

Piše: A. S.

14.9.2017

Čak 13 od 18 naših nogometnih “gastarbajtera” završili su svoje utakmice u prvom kolu Evropske lige koja je počela večeras.

Niko od njih nije bio strijelac. Slavia Prag za koju nisu nastupili Muris Mešanović i Jasmin Šćuk ugostila je Makabi Tel Aviv za koji je igrao Tino-Sven Sušić.  Slavija je pobijedila 1:0.

Teška grupa

U istoj grupi Srđan Grahovac i Marin Aničić (igrali svih 90 minuta) sa Astanom su izgubili na gostovanju kod Viljareala sa 1:3.

Ermin Bičakčić (zamijenjen) i njegov Hofenhajm ugostio je Bragu, ali se nije proslavio - gosti su odnijeli sva tri boda.

Edin Višća je sa Bašakšehirom napadao svih 90 minuta protiv bugarskog Ludogoreca, ali se mreže nisu tresle.

Potencijalni reprezentativac BiH, golman Osman Hadžikić u Beču će ugostiti slavni Milan. Primio je pet golova u pobjedi Milana od 5:1. Tri mu je postigao Silva.

U istoj grupi na Rujevici, Rijeka predvođena Zoranom Kvržićem (igrao), odnosno Jasminom Čelikovićem (nije igrao) ugostila je Ognjen Vranješ, koji je sa AEK-om imao više sreće i odnio sva tri boda (2:1).

Muhamed Bešić je s Evertonom igrao svih 90 minuta na gostovanju kod Atalante i doživjeli težak poraz od 0:3.

Mateo Sušić i njegov Šerif (bio kapiten, odigrao cijelu utakmicu) osvojio je bod kod Žlina u meču bez golova.

Rezultati i strijelci:

Grupa A:

Slavia Prag - Makabi Tel Aviv 1:0 (Necid 12)

Viljareal - Astana 3:1 (Sansone 16, Bakambu 75, Čerišev 78 – Logvinenko 68).

Grupa B:

Dinamo Kijev – Skenderbeu 3:1 (Sidorčuk 47, Moraes 49, Mbokani 65 – Muzaka 29)

Jang Bojs - Partizan 1:1 (Fasnaht 14 – Janković 11)

Grupa C:

Hofenhajm - Braga 1:2 (Vagner 24 – Tekseira 45+1, Souza 50).

Istanbul Bašakšehir – Ludogorec 0:0.

Grupa D:

Austria Beč – Milan 1:5 (Borković 47 – Čalhanoglu 7, Silva 10, 20, 56, Suso 63).

Rijeka - AEK 1:2 (Elez 29 – Mantalos 16, Kristodopulos 63)

Grupa E:

Apolon – Lion 1:1 (Adrijan 90+3 - Depa 53, penal)

Atalanta - Everton 3:0 (Masieljo 27, Gomez 41, Kristante 44)

Grupa F:

Kopenhagen - Lokomotiv Moskva 0:0

Zlin – Šerif 0:0

Od 21.05 sati igraju:

Grupa G: Steaua - Viktorija Plzen, Hapoel Ber Ševa - Lugano; Grupa H: Arsenal - Keln, Crvena zvezda - BATE Borisov; Grupa I: Marsej - Konjaspor, Gimaraeš - Salcburg; Grupa J: Herta - Atletik Bilbao, Zorja - Ostersunds; Grupa K: Viteze - Lacio, Varegem - Nica; Grupa L: Vardar - Zenit, Real Sosijedad - Rosenborg.

Odgođeno Arsenal - Keln

Utakmica Evropa lige između Arsenala i Kolna u Londonu neće početi u predviđenom terminu, potvrdio je večeras engleski klub.

Kako je saopćio Arsenal, početak meča bit će odgođen zbog ''sigurnosti publike'', a u šturoj obavijesti navodi se da će početak meča kasniti sat vremena.

Inače, u London je prema prognozama engleskih medija, doputovalo oko 20.000 navijača njemačkog kluba što bi trebao biti jedan od razloga nesvakidašnje odgode početka meča. Zabilježeni su i manji incidenti na ulicama u blizini stadiona Emirates.

Koln relativno rijetko igra kontinentalna takmičenja za razliku od Arsenala. Meč je trebao početi u 21.05 sati.