Pogledajte najzanimljivije golove iz prvog poluvremena: Mesi konačno postigao gol Bufonu

Piše: A. S.

12.9.2017

Počela su druga poluvremena na otvaranju nove sezone Lige prvaka. U prvom dijelu najubjedljiviji su bili nogometaši  PSG-a i Sportinga, koji su u prvih 45 minuta postigli po tri gola.

U derbiju prvog dana Leo Mesi (Messi) je bio strijelac protiv Juventusa za vodstvo od 1:0. Zanimljivo ovo je prvi gol protiv Đanluiđi Bufona (Gianluigi Buffon) u karijeri.

Inače, Mesijev sedmi u sezoni, 39. u 2017. godini, 95. u Ligi prvaka, zatim i 572. u karijeri.

Čelzi je protiv Karabaga nakon 45 minuta vodio sa 2:0, a naš golman Šehić je golu tima iz Kazahstana.

Edin Džeko je u startnoj postavi Romi, a u 37. minuti je imao lijepu priliku da dovede svoj tim u vodstvo, ali je lopta prošla pored gola.

Jozo Šimunović je starter u dresu Seltika, ali je kriv za penal, koji je Edison Kavani (Cavani) realizirao u 40. minuti susreta.