Serija A: Inter nastavio pobjedničku seriju

AFP

Piše: N. Kr.

10.9.2017

Inter je u okviru trećeg kola italijanske Serije A savladao SPAL rezultatom 2:0.

Fudbaleri Lućijana Spaletija (Luciano Spalletti) su nakon uvodna dva kola i dvije pobjede ušli kao veliki favoriti u susret protiv novajlije u ligi ekipe SPAL-a, a 'Nerrazzuri' su tu ulogu i opravdali.

Inter je bio dominantan na ovoj utakmici, što potvrđuje i statistika. Imali su 64% posjeda lopte, 19 udaraca prema golu, osam kornera...

Mauro Icardi je u 27. minuti pogodio sa 11 metara te tako donio prednost svojoj ekipi. Konačan rezulat postavio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić. Naime, on je pogodio u samom finišu susreta, tačnije u 87. minuti te je tako potvrdio tri boda za svoju ekipu.

Nakon ove pobjede Inter ima stoprocentan učinak od devet bodova dok SPAL ima četiri osvojena boda. U narednom kolu Inter gostuje Krotoneu (Crotone) dok će SPAL dočekati ekipu Kaljarija (Cagliari).