Primera: Realu samo bod protiv Levantea

Piše: Al. Ti.

9.9.2017

U trećem kolu španske Primere aktuelni prvak Real Madrid je na svom Santiago Bernabeu samo remizirao sa Levanteom. Na kraju je bilo 1:1, što drugi uzastopni "kiks" Reala.

Šok za prepuni Bernabeu desio se u 12. minuti kada je Ivi nakon asistencije Lopeza doveo goste u vodstvo.

Dodatna otežavajuća okolnost za izabranike Zinedina Zidanea dogodila se u 28. minuti kada se i prvi napadač Benzema povrijedio.

I pored toga Real do izjendačenja dolazi u 36. minuti kada je nakon kornera najviši u skoku bio Ramos, čiji udarac brani Fernandez, a na odbijenu loptu naletio je Lucas za 1:1.

U drugom poluvremenu gledali smo potpunu dominaciju Reala, koji je na sve načine pokušao doći do preokreta.

Izdvajamo šanse Balea u 62. minuti, koji je glavom šutirao preko gola. Isti igrač i u 87. minuti promašuje čist zicer.

Real je do kraja ostao i bez Marcela, koji je dobio direktan crveni karton u 89. minuti susreta zbog udaranja protivničkog igrača.

Igrala se 93. minuta kada je Real mogao do pobjede, ali udarac Kroosa pogodio stativu.

Ostalo je do kraja 1:1.

Real Madrid je tako od mogućih devet osvojio samo pet i nalazi se na četvrtom mjestu Primere, dok se Levante nalazi na poziciji niže.