Kiparski scenarij u Zenici | Rumuni odnijeli sva tri boda

J. Hadžić/Avaz.ba

A. S.

1.9.2017

U trećoj utakmici kvalifikacija za U-21 Euro, koji će se održati u Italiji i San Marinu, naši mladi reprezentativci su danas u Trening centru Nogometnog saveza BiH poraženi u  Zenici od Rumunije sa 1:3.

U zenici se ponovio scenarij s jučerašnje utakmice između Kipra i Bosne i Hercegovine (3:2), jer su i ovdje gosti iz Rumunije bili u rezultatskom zaostatku, ali su uspjeli preokrenutzi meč i doći do pobjede od 3:1.

Naši igrači su u vodstvo došli u 24. minuti susreta. Demirović je ubacio loptu s lijeve strane, a na nju je nespretno naletio Nedelcu i matirao svog golmana za vodstvo BiH od 1:0.

Osam minuta kasnije (32.) Rumunija je izjednačila. Nakon katastrofalne reakcije naše odbrane i golmana Karačića, Pucsas je iskoristio zbunjenost i izjednačio na 1:1.

U drugom dijeolu igra naše selecije se raspala. U 55. minuti Coman je matirao Karačića za 2:1, da bi u sudijskoj nadoknadi Man pogodio za konačnih 3:1.