Valencia šokirala "Santiago Bernabeu", dva gola Asensija nedovoljna za trijumf Reala

AFP

D. K.

28.8.2017

Nogometaši Real Madrida i Valencije remizirali su večeras 2-2 na "Santiago Bernabeu" stadionu u drugom kolu španske La Lige.

Domaćin je u vodstvo došao preko Marca Asensija u 10. minuti, nakon greške odbrane Valencije. No, gosti su se brzo konsolidovali te svega osam minuta kasnije došli do izjednačenja. Strijelac je bio Carlos Soler.

Pri rezultatu 1-1 igrači su otišli u svlačionice na 15-minutni odmor.

Šok za prepun "Bernabeu" u 77. minuti, kada Geoffrey Kondogbia sa 13-14 metara rezantnim udarcem pogađa za vodstvo Valencije. Ipak, gosti osam minuta prije kraja meča ostaju bez punog plijena. Bod Realu donio je Asensio svojim drugim večerašnjim golom fantastičnim udarcem iz slobodnjaka za konačnih 2-2.

Nakon dva odigrana kola Real je 5., a Valencia 6 - oba tima sa po četiri osvojena boda.