Serie A | Džeko nije mogao sam: Roma nemoćna protiv Intera

Piše: N. Kr.

26.8.2017

Roma je u okviru drugog kola italijanske Serie A pomalo neočekivano poražena na domaćem terenu od Intera rezultatom 3:1.

Rimska ekipa je povela golom našeg kapitena Edina Džeke u 15. minuti na asistenciju Nainggolana te su sa vodstvom otišli na odmor. Činilo se kako će 'Vučica' nastaviti svoju seriju nakon pobjede u prvom kolu u Bergamu međutim tako nisu mislili fudbaleri Intera.

Mauro Icardi je poravnao rezultat u 67. minuti da bi samo deset minuta kasnije isti igrač doveo Nerazzurre u vodstvo. Pobjedu gostiju potvrdio je Vecino u 87. minuti.

Ovom pobjedom Inter je potvrdio da ove sezone može uraditi velike stvari pod vodstvom Spallettija. Naime, nakon dva kola Inter ima stoprocentan učinak kao i Juventus dok Roma ostaje na tri osvojena boda.

U narednom kolu Roma gostuje ekipi Sampdorije dok će Inter dočekati novajliju u ligi, ekipu Spala.