Premiership: City do pobjede u posljednjim sekundama protiv Begovićevog Bournemoutha

Piše: Al. Ti.

26.8.2017

U prvoj utakmici trećeg kola Premiershipa ekipa Manchester Cityja je slavila na gostovanju kod Bournemoutha rezultatom 2:1 u dramatičnoj utakmici.

Bournemouth, za koji brani naš golma Asmir Begović je sjajno počeo utakmicu i poveo u 13. minuti golom Danielsa.

City do izjednačenja dolazi u 21. minuti kada je Jessu pogodio nakon asistencije Silve.

U drugom poluvremenu smo vidjeli izuzetno grub fudbal i čak 11 žutih kartona, ali i pravu dramu.

Naime, glavni sudija Mike Dean je susret produžio pet minuta, a City je do pobjede stigao u 97. minuti nakon što je Sterling pogodio za veliki trijumf.

Treba naglasiti kako je Sterling u 99. minuti zaradio drugi žuti, odnosno crven karton.

City je još uvijek neporažen tim i sada je vodeći tim u prvenstvu sa sedam bodova, dok je Bournemuth na 17. mjestu sa tri poraza.