PAO JE I CHUNG | Damir Džumhur na američkom tlu piše historiju!

Damir Džumhur: Odlične partije ( Agencije)

A. S./D. K.

25.8.2017

Fantastični Damir Džumhur nastavio je seriju pobjeda na američkom tlu. Uz lagani trening protiv Južnokorejanca Hyeona Chunga (49. na ATP listi), 25-godišnji Sarajlija ponovo je ostvario renking karijere i od ponedjeljka će zauzimati minimalno 61. poziciju ATP liste.

"Live" ATP tabela: Džumhur na 61. mjestu. "Live" ATP tabela: Džumhur na 61. mjestu

Lagani trijumf

Meč četvrtfinala Winston Salema, turnira iz serije 250, protiv Chunga trajao je svega 71 minut, a naš najbolji teniser izvojevao je lagani trijumf 6-4, 6-2.

Bila je to Damirova druga pobjeda iz isto toliko duela protv talentiranog Južnokorejanca (Miami 2017, 3-6, 6-1, 7-6).

Prvi set trajao je 40 minuta. Džumhur je sjajno otvorio meč - breakom. Kod 3-1, ponovo je oduzeo servis protivniku, ali je Chung uzvratio pri rezultatu 5-2.

Chung je stigao do 4-5, ali to je bilo sve. Džumhur je u desetoj igri sjajno odservirao i set riješio u svoju korist sa 6-4.

Naš najbolji teniser je u prvom setu imao devet winnera, što je bilo dovoljno da potvrdi da se nalazi u odličnoj formi.

Konstantni pritisak

U drugom dijelu igre ponovo je prvi zaprijetio Damir, realizirajući prvu break priliku pri rezultatu 1-1. U narednom gemu ovjerio je break za 3-1.

U petoj igri Sarajlija je imao priliku da slomi protivnika, ali je Chung uspio da smanji na 2-3.

Iako je loše otvorio šesti gem, Džumhur je za manje od minute osvojio četiri poena i poveo sa 4-2.

Konstantni pritisak bio je na strani Chunga, jer je od početka meča, pa i drugog seta, bio u rezultatskom deficitu.

Greške su se nizale, a Damir se približavao polufinalu, jer je poveo sa 5-2. U narednom gemu servirao je za pobjedu i jedan od najvećih uspjeha ove godine. Meč je završio u stilu - asom za konačnih 6-4, 6-2.

Vrijedi napomenuti da je Džumhura iz svečane lože bodrila djevojka, beogradska manekenka Dejana Živković.

Naredni protivnik neugodni Edmund

Džumhura u polufinalu čeka kvalifikant - neugodni Britanac Kyle Edmund, koji je sa 2-1 savladao Amerikanca Stevea Johnsona.

Dvojica polufinalista do sada su se susrela jednom, i to u prvom kolu Australian Opena prošle godine. Džumhur je tada u maratonskom meču slavio sa 3-2.

DŽ-C_2-0 by watch-it-now