Liga prvaka: Sedam golova u Kazahstanu, Celtic u grupnoj fazi, Aničić i Grahovac u Evropskoj ligi

Piše: N. Kr.

22.8.2017

Astana je pobijedila Celtic sa 4:3 u revanš susretu play offa za grupnu fazu Lige prvaka.

Ipak, ova pobjeda kazahstanskom predstavniku nije bila dovoljna da prođe dalje jer je Celtic u prvoj utakmici slavio sa 5:0 te su tako sa ukupnih 8:4 prošli dalje.

Unatoč tome što su ispali, fudbaleri Astane su napravili veliko iznenađenje nanijevši poraz škotskoj ekipi koja je ipak bila veliki favorit u ovom dvomeču.

Susret su bolje otvorili domaći a poveli su u 26. minuti autogolom Kristoffera Vassbakka Ajera da bi Celtic izjednačio u 33. preko Sinclaira. Na odmor se otišlo sa tim rezultatom.

U drugom dijelu uslijedio je pravi uragan domaćih. Astana je za 21 minut uspjela postići tri gola slavnom Celticu. Pogađali su Muzhikov u 48. minuti te Twumasi u 49. i 69. minuti. Ipak, Ntcham je spasio Celtic blamaže u 80. minuti te je smanjio na 4:2. Griffiths je uspio postići još jedan gol za Celtic u 90. minuti, ali to nije pomoglo njegovoj ekipi da izbjegne poraz u ovom susretu.

Celtic i naš novi reprezentativac Jozo Šimunović igrat će grupnu fazu Lige prvaka.