Real ponovio dramu i u La Coruni: Golovi, penali, crveni karton...

Piše: A. S.

20.8.2017

Nogometaši Reala savladali su Deportivo na startu takmičenja u Primeri.

Iako desetkovani, bez kažnjenog Cristiana Ronalda, trener Reala je ozbiljno shvatio ovaj susret i izveo najboilji tim.

Od starta je Real imala krenula ofanzivno na gol domaćeg tima iz La Corune, i već u 20. minuti su pronašli put do mreže. Strijelac je bio Gareth Bale.

Do kraja prvog dijelu mrežu domaćina zatresao je i Casemiro na dodavanje Marcela. Igrala se 37. minuta.

U drugom dijelu potvrdu dobre igre donio je Toni Kroos u 62. minuti susreta za konačnih 3:0.

Treba naglasiti da je u 90. minuti domaćin imao priliku da postigne počasni pogodak preko Andorea, ali je Keylor Navas perfektno predvidio njegovu namjeru i uspješnom odbranom zaustavio njegov pokušaj.

Kada se očekivao kraj susreta - Sergio Ramos je morao ranije pod tuš. Dobio je crveni karton (dva žuta, op.a.), čime je tim iz Madrida nastavio trend da utakmicu završava sa igračem manje (Ronaldo protiv Barcelone u prvom meču).